آغاز هفته وحدت
1389/03/23 17:41:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیته مسکن و شهرسازی مجلس تاکید کرد:

دولت طرح حمایت از تولید مسکن را اجرا کند

**نماینده مردم لنگرود در مجلس با تاکید بر لزوم اجرای قانون حمایت از تولید مسکن توسط دولت تصریح کرد: قوانینی که در مجلس تصویب می‌شود با انجام کار کارشناسی فراوان به تصویب می‌رسد و نشان دهنده نگرانی‌های نمایندگان مردم در بخش مسکن است و نباید اینها از سوی دولت با واکنش‌های نامطلوب مواجه شود.

مهرداد لاهوتی نماینده مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، بحث مسکن را نگرانی خاص نمایندگان دانست و با اشاره به نیاز سالانه یک میلیون واحدی در بخش مسکن تصویب طرح ها و قوانین بخش مسکن را در راستای نگرانی های نمایندگان ملت دانست.

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن انتقاد به دولت به خاطر مشخص نبودن اهداف کمی و کیفی بخش مسکن در لایحه برنامه توسعه پنجم افزود: طرح هایی که از طرف نمایندگان مجلس داده می شود عموما با واکنش هایی از طرف دولت مواجه می شود.

وی همچنین گفت: ما در بخش مسکن علاوه بر نیاز به افزایش ظرفیت های کمی، نیاز به صنعتی سازی ساختمان ها و بالابردن عمر بناهای مسکونی نیز داریم که این موضوع نیز از طرف دولت مغفول مانده است و ما به خاطر همین موضوعات در کمیته مسکن و شهرسازی با انجام کارهای کارشناسی این طرح ها را مطرح کرده ایم.

لاهوتی در رابطه با اقدامات دولت در بخش مسکن نیز گفت: الان موضوع مسکن مهر با جدیت از طرف نیکزاد پیگیری می شود و این جای تشکر دارد اما تولید سالانه 200هزار واحد مسکونی به هیچ وجه پاسخگوی نیاز یک میلیون واحدی سالیانه در بخش مسکن نخواهد بود.

وی با انتقاد به بخش هایی از لایحه برنامه پنجم توسعه در بخش مسکن که توسط دولت تهیه شده است، مشخص نبودن شاخص نسبت بهای مسکن به درآمد خانوار و همچنین نامعلوم بودن میزان سهم مسکن در تولید ناخالص ملی را از ایرادات اساسی این لایحه دانست و افزود دولت باید مشخص کند که وقتی نمی خواهد قانون مصوب مجلس را اجرا کند با چه اقداماتی می خواهد نرخ اجاره بها را کاهش دهد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه مکانیزم هایی را برای پیگیری اجرای قانون حمایت از تولید مسکن به کار خواهند برد، گفت: دولت باید قانون را اجرا کند،دولت قوانین مصوب مجلس را اجرا نکرده و این به ضرر ملت است و اگر داستان به همین منوال پیش برود نمایندگان مردم از اهرم های نظارتی خود از جمله سوال و استیضاح برای اجرای قانون استفاده خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet