هدر اصلی
1386/05/03 08:22:00
سرویس سیاسی

جلالی : طرح اصلاح قانون بسیج دانش آموزی در کمیسیون امنیت ملی مجلس تصویب شد

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: دانش آموزان نخبه ، مخترع ، مبتکر و پژوهشگر بسیجی از سهمیه ورودی رزمندگان در دانشگاه ها برابر آیین نامه ای که به تصویب بنیاد امور نخبگان می رسد برخوردار خواهند شد .

به گزارش خانه ملت، کاظم جلالی در پایان نشست روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد:  بر اساس مصوبه کمیسیون شورای عالی پشتیبانی و هماهنگی بسیج دانش آموزی با ترکیب وزیر آموزش و پرورش ، فرمانده نیروی مقاومت بسیج  ، قائم مقام معاون راهبردی و نظارت رئیس جمهور، رئیس سازمان بسیج دانش آموزی نیروی مقاومت بسیج ، مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی مقاومت بسیج ، معاون پرورشی و تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش ، معاون هماهنگ کننده نیروی مقاومت بسیج ، معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش و قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما تشکیل می شود . همچنین به منظور پیگیری و اجرای مصوبات شورای عالی ، ستاد اجرایی بسیج دانش آموزی نیز تشکیل می شود .

وی افزود : در تبصره 3 این اصلاحیه وظایف شورای عالی پشتیبانی تعیین شده است  . همچنین در این اصلاحیه آمده است : وزارت آموزش و پرورش موظف است در صورت نیاز سازمان بسیج دانش آموزی به دانش آموزان بسیجی و فرماندهان واحدهای مقاومت مدارس جهت شرکت در فعالیتهای بسیج دانش آموزی نسبت به اعزام آنان در طول سال تحصیلی در شرایط عادی پس از هماهنگی های لازم به مدت 7 روز اقدام نماید .

جلالی گفت : بر اساس مصوبه کمیسیون امنیت ملی، دانش آموزان نخبه ، مخترع ،  مبتکر و پژوهشگر بسیجی از سهمیه ورودی رزمندگان در دانشگاه ها برابر آیین نامه ای که به تصویب بنیاد امور نخبگان می رسد برخوردار خواهند شد .

مخبر کمیسیون امنیت ملیدر ادامه اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیسیون، وزارت آموزش و پرورش موظف است به منظور حمایت از فعالیت های علمی و پژوهشی دانش آموزان بسیجی امکانات لازم را فراهم آورد. همچنین به منظور تامین مکان برای فعالیت های بسیج ، وزارت آموزش و پرورش در نقشه های مصوب برای احداث مدارس محل مناسبی را پیش بینی و احداث نماید .

به گفته وی  بر اساس این مصوبه سازمان بسیج دانش آموزی مشمول دریافت کمک های بلاعوض دولت به نهادها و تشکل های غیر دولتی می باشد .

جلالی گفت: در ادامه جلسه کمیسیون لایحه اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور معاون سیاسی وزیر کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

مخبر کمیسیون امنیت ملی افزود: در قانون فعلی اشکالاتی وجود دارد از جمله بحث تبلیغات انتخاباتی که هر چه سریعتر باید اصلاح شود. چون بر اساس قانون فعلی هیچ کاندیدایی حق الصاق عکس را ندارد و این با اصل مشارکت عمومی  و زنده بودن انتخابات منافات جدی دارد .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet