شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

آفریده:فروش آزاد بنزین از قاچاق بنزین و سوء استفاده از کارت‌های سوخت جلوگیری می کند

سرویس صحن
نماینده شیروان گفت: دولت با فروش آزاد بنزین به قاچاق بنزین و سوء استفاده از کارت‌های سوخت پایان دهد.
چهارشنبه 3 مرداد 1386 ساعت 08:47

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حسین آفریده در جلسه مشترک مجلس و دولت که بعد از ظهر روز سه شنبه در صحن علنی مجلس برگزار شد خاطرنشان کرد: ما از زحمات مثبت و سازنده دولت نهم تشکر می‌کنیم و این دولت را دولتی پرکار می‌دانیم که تمام سعی خود را در جهت حل مشکلات مردم انجام می‌دهد.

وی افزود: در اصل 44 قانون اساسی آمده است که همه مردم بایستی بتوانند نیازهای اساسی خود از جمله مسکن، خوراک، درمان و آموزش را تامین کنند.  حال سوال این است که ما در این 27 سال تا چه حد توانسته‌ایم به این اهداف برسیم؟

آفریده که به نمایندگی از فراکسیون اقلیت سخن می‌گفت، متذکر شد: متاسفانه دولت نهم در این راستا برنامه مدونی ارائه نکرده است و راحت‌ترین کار این است که همه کاستی‌ها را به دولت‌های قبل نسبت داد و خود را راحت کرد.

آفریده اظهار داشت: اعلام ایجاد یک میلیون و 950 هزار شغل در یکسال و نیم از سوی دولت بر چه اساسی است؟ اگر شغل ایجاد شده باید بیمه آنها همه ثبت شده باشد و خواهش ما از رئیس جمهور محترم این است که دستور انتشار اسامی این افراد را در هر استان بدهند.

وی تصریح کرد: توزیع منابع بودجه متاسفانه با تاخیر صورت گرفته و این به علت تغییرات بوجود آمده در سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.

نماینده شیروان خاطرنشان کرد: با تغییرات رخ داده این سازمان در حد یک نمایندگی در نهاد ریاست جمهوری تنزل یافته و باید برای حفظ جایگاه نظارتی این سازمان فکری جدی کرد.

وی گفت: در اوج قیمت نفت، توزیع اوراق قرضه به چه معنی است و کدام عقل سلیمی است که بگوید در اوج پولداری دولت باید اوراق قرضه بفروشیم.

آفریده یادآور شد: رایزنی دولت با چند نفر از مجلس به نام کل مجلس و شامل همه مجلس نیست و اگر کسانی مورد مشورت قرار می‌گیرند باید با انتخاب مجلس باشد.

وی افزود: اقتصاد علمی باید جایگزین سیستم سنتی بانک مرکزی و بانک‌های دیگر شود.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000