هدر اصلی
1386/05/03 11:57:00
سرویس صحن

رییس مجلس: هر گاه رای گیری با ورقه انجام شود ملاک برای اعلام نتیجه کارت‌های توزیع شده است.

رئیس مجلس در پاسخ به شبهه‌ای که برخی از نمایندگان نسبت به رای‌گیری‌ برای حقوقدانان شورای نگهبان مطرح کبده بودند گفت: هر گاه رای گیری با ورقه انجام شود ملاک برای اعلام نتیجه کارت‌های توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه اظهار داشت: برخی از نمایندگان تقاضای تذکر شفاهی کرده‌اند و در سوالی که همکار محترم ما آقای محبی نیا از این دوستان کرد‌ه‌اند معلوم شده که بیشتر این تذکرات مربوط به رای گیری حقوقدانان شورای نگهبان است که روز گذشته هم ظاهرا این شبهه مطرح شده است.

وی افزود: در توضیح این مساله خدمت همکاران محترم عرض می‌کنم هر وقت ما با ورقه رای گیری می‌کنیم ملاک برای اعلام نتیجه تعداد کارت‌های توزیع شده است و این رویه و شیوه معمول ماست و درست هم همین است که کارت‌های توزیع شده نشانه نمایندگانی است که در رای‌گیری شرکت کرده‌اند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: معمولا تعداد حاضران را براساس عدد تابلو اعلام می‌کنیم ولی این تعداد مرتبا در ضمن رای گیری تغییر می‌کند.

حدادعادل گفت: در روز انتخاب حقوقدانان بنده اصلا تعداد نمایندگان را در شروع رای گیری اعلام نکردم بنابراین باز همان سنت گذشته ملاک است و ما 249 نفر که کارت داشتند را مبنا قرار می‌دهیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet