هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسین‌نژاد:

ضعف هر یک از قوا در راستای برقراری وحدت به حفظ تعادل نظام صدمه می‌زند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده شیروان در مجلس با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب بر حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف، گفت: ضعیف عمل کردن یکی از قوا در این راستا به حفظ تعادل نظام صدمه می‌زند.
سه‌شنبه 8 تیر 1389 ساعت 12:44

محمدرضا حسین‌نژاد نماینده شیروان و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع اساتید بسیجی و تأکید ایشان بر حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف، اظهار داشت: باید همه عواملی داخلی کشور از جمله سه قوه یک آسیب‌شناسی جدی در این راستا انجام دهند.

وی افزود: در رأس سه قوه، مقام معظم رهبری قرار دارد لذا اگر یکی از قوا در این راستا ضعیف عمل کند همانند آن است که یکی از ارکان نظام ضعیف شده و این موضوع ممکن است به حفظ تعادل نظام صدمه بزند.

به گفته سخنگوی کمیسیون عمران مجلس بهتر است به جای انتقادات نابجا که موجب تفرقه و به هم خوردن وحدت می‌شود، انتقادهایی سازنده و در راستای افزایش وحدت ارائه شود البته این انتقادها نیز باید در جایگاه خود باشد، نه اینکه آنها را رسانه‌ای کرد چرا که این کار باعث به هم زدن آرامش اجتماع می‌شود.

نماینده شیروان در مجلس یادآور شد: انتقادها باید در منظر بیرون کاملا جنبه دوستی داشته باشد تا مردم نسبت به سه قوه دلگرم شوند.

حسین‌نژاد در ادامه گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس گفت: وقتی انگیزه وجود داشته باشد دشمن نمی‌تواند از سوی برخی قلم به دستان اجیر شده از سوی بیگانگان کشور را به سمت نفاق حرکت دهند.

وی افزود: بر این اساس این آسیب‌شناسی جدی نیازمند همکاری عوامل در سران و رده‌های میانی قوا و نظاره‌گران بر آنها است.

این نماینده مجلس هشتم در ادامه در خصوص عوامل اصلی ایجاد اختلاف و تفرقه در کشور تصریح کرد: این عوامل معمولا مواردی است که در محافل عمومی مطرح می‌شود؛ به عنوان مثال رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی بحثی است که مجرا و روال قانونی خود را دارد و باید در سطح سران سه قوه مطرح شوند ولی وقتی این مطالب رسانه‌ای می‌شود و سؤالاتی از این قبیل که آیا دستگاه قوه قضائیه در این زمینه کوتاهی کرده و یا قوه مجریه آنها را معرفی نکرده است، مطرح می‌شود خود به خود موجب نزاع در جامعه شده و خوراک دشمنان آماده خواهد شد.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب به عنوان پشتوانه بزرگ معنوی، سیاسی و اجتماعی تکیه‌گاه نظام است، خاطرنشان کرد: اگر کسی به نظام و خون شهدا علاقه داشته باشد باید تک تک فرمایشات ایشان را عملی کند و مرزبندی‌های خود با دشمنان نظام روشن و شفاف کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000