خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1389/04/08 12:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین ابراهیمی:

شروط ایران برای مذاکره با غرب، پاسخی به عملکرد آنها بود

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شروط مذاکره با غرب - که از طرف رییس‌جمهور اعلام شد - را در واقع پاسخی به عملکرد غرب ارزیابی کرد و گفت: رییس‌جمهور متناسب با عمل آن‌ها پاسخ داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ابراهیمی، نماینده بیرجند در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که در بیانیه تهران، جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت برخورد کرد، اما طرف مقابل عکس‌العمل منفی در برابر آن نشان داد، ‌افزود: پس از صدور قطعنامه تحریم‌ها، غربی‌ها برای مذاکره اعلام آمادگی کردند و لذا پاسخ رییس‌جمهور مربوط به کارهای آنان است که به تعهدات‌شان عمل نکردند.

وی ادامه داد: عکس‌العمل آن‌ها در قبال بیانیه تهران - که به وساطت برزیل و ترکیه از طرف خود آن‌ها تنظیم شده بود - غیر منتظره بود، لذا رییس‌جمهور از لفظ تنبیه 1+5 استفاده کردند.

ابراهیمی با یادآوری این مساله که طبیعت سلطه‌طلبان این است که کوتاه آمدن در برابر آنها منجر به تعهدات‌شان نمی‌شود، گفت: با توجه به این مساله باید همواره براساس اصول انقلاب، قانون اساسی و مشی و مرام ملت عمل کنیم و متناسب با عکس‌العمل آن‌ها واکنش نشان دهیم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه در پاسخ به پرسشی در مورد پیش کشیده شدن بحث سلاح اتمی رژیم صهیونیستی در مذاکرات اظهار داشت: مقدمات این کار در اجلاس بازنگری NPT فراهم شده و لذا کشورها چاره‌ای جز تسلیم در برابر خواست ملت‌ها را ندارند ضمن این‌که رییس‌جمهور در این اجلاس بر این مساله پافشاری کرد.

به گفته ابراهیمی، برای جهانیان قابل قبول نیست که از یک طرف فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز برای کشوری ممنوع شود و رژیمی مانند رژیم صهیونیستی زرادخانه‌های گسترده در اختیار داشته باشد، لذا باید با پافشاری بر روی این مساله، ‌حقوق ملت‌ها احقاق شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet