هدر اصلی
1389/04/08 14:17:00
سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون انرژی هشدار داد:

تاخیردولت در تدوین آیین نامه اجرایی قانون هدفمندی

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تدوین آیین نامه اجرایی قانون هدفمندی یارانه ها توسط دولت گفت: این قانون باید اواخر سال گذشته اجرا می شد ولی الان با گذشت سه ماه از سال جدید دولت همچنان در تدوین آیین نامه اجرایی تعلل می کند.

"عسگر جلالیان" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها باید دولت آیین نامه اجرایی بدهد که متاسفانه در این مورد تعلل کرده است،این قانون باید از اواخر سال قبل اجرایی می شد که این تعلل در تدوین آیین نامه اجرایی موجب تاخیر در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها شده است.

نماینده دیر و کنگان با اشاره به این موضوع که تعیین قیمت حامل های انرژی طبق قانون بر عهده دولت گذاشته شده است گفت: در آیین نامه اجرایی قیمت حامل های انرژِی هم باید مشخص شود و دولت باید در ظرف مدت پنج سال قیمت سوخت و انرژی را به قیمت تمام شده برساند.

وی همچنین در مورد چگونگی تصمیم گیری دولت در مورد قیمت سوخت و انرژی گفت: طبیعی است که دولت مجاز است در مورد افزایش قیمت ها تصمیم گیری کند اما طبق قانون نباید این افزایش قیمت از 25درصد در سال تجاوز کند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که اگر طبق اعلام وزارت نیرو تا نیمه تیر ماه 30 درصد به بهای برق صنعتی اضافه شود چه اتفاقی برای صنعت خواهد افتاد گفت: دولت نمی تواند قیمت برق صنعتی را 30 درصد افزایش دهد و قطعا اگر این افزایش قیمت در انرژِی با بقیه حوزه ها هماهنگ نشود صنعت دچار مشکل خواهد شد.

جلالیان با اشاره به مشکلات بخش صنعت گفت:صنعت زیر ساخت جامعه است و نباید با متضرر کردن صنعت به بخش عظیمی از جامعه لطمه وارد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet