هدر اصلی
1389/04/08 16:28:00
سرویس اقتصادی
کعبی:

دولت در مورد هدفمندی یارانه‌ها شفاف سازی کند

**نایب رییس کمیسیون انرژی با اشاره به تاثیر مستقیم قیمت حامل‌های انرژی بر زندگی مردم خواستار شفاف سازی دولت در مورد چگونگی هدفمند کردن یارانه‌ها و ارائه برنامه‌ای مدون و مشخص در این مورد به مردم و نمایندگان شد.

"عبدالله کعبی" نایب رییس کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد شدید از تاخیر دولت در اجرای هدفمندی یارانه ها گفت: دولت ابتدا اصرار فراوانی برای اجرای این طرح داشت اما حالا که مجلس در نهایت همکاری این قانون را تصویب کرده است، در اجرای این قانون تعلل می کند.

کعبی با اشاره به تاثیر مستقیم قیمت حامل های انرژی بواسطه افزایش قیمت حمل و نقل گفت: دولت هنوز ظرفیت ها در بخش حمل و نقل عمومی، ریلی و هوایی را آنچنان که متناسب اجرای قانون هدفمندی است بالا نبرده و با افزایش قیمت حامل های انرژی باید شاهد تاثیر نامطلوب این تاخیر در ظرفیت سازی بر زندگی مردم باشیم.

رییس کمیسیون انرژی همچنین با انتقاد از دولت برای اعلام نکردن نرخ واقعی تورم گفت: دولت باید نرخ واقعی تورم را به مردم اعلام کند تا بعدها با اجرای قانون هدفمندی، مردم دچار مشکل مضاعف نشوند.

وی همچنین در مورد افزایش قیمت ها گفت: هنوز که یارانه حامل های انرژی را حذف نشده است، کالاها گران شده است و به این ترتیب به خاطر تاخیر در بالا بردن ظرفیت ناوگان حمل و نقل با اجرای قانون هدفمندی کمک های نقدی به مردم مفید نخواهد بود و مردم ما که عطش خرید دارند با دریافت این کمک های نقدی دچار مشکلات بیشتری خواهند شد.

کعبی همچنین در مورد افزایش قیمت برق صنعتی که توسط وزارت نیرو اعلام شده نیز گفت: این امر قطعا در بحث تولید، مشکل ایجاد خواهد کرد و باعث ایجاد گرانی زود هنگامی خواهد شد که بر اثر فشار بر کارخانجات بوجود می آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet