شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده رشت با خانه ملت مطرح کرد:

موانع پرداخت نقدی یارانه‌ها تا شهریورماه رفع شود

سرویس اقتصادی
**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فضای روانی‌ که نسبت به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در کشور وجود دارد، به نفع سیستم اجرایی است که برای بیشتر شدن اعتماد عمومی یارانه‌های نقدی را هر چه زودتر و پیش از اجرای این قانون به مردم پرداخت کند.
سه‌شنبه 8 تیر 1389 ساعت 17:04

"سیدعلی آقازاده" که استان متبوعش (گیلان)، جزء سه استان اولیه‌ای بود که قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها در آن اجرای آزمایشی شد با مثبت قلمداد کردن اجرای پایلوت این قانون البته در حد افتتاح حساب در استان گیلان و چند استان دیگر در گفت‌وگو با خانه‌ملت عنوان کرد: برای ورود به مرحله‌ اصلی اجرای قانون هدفمندسازی، دولت در 9 استان کشور این قانون را به صورت سبک و آزمایشی اجرا کرد که این یک نیاز برای اجرای بهتر این قانون از نیمه‌ دوم سال بود.

نماینده مردم رشت در مجلس، بررسی آماری، شناخت طبقات مختلف و جمعیت هدف در جامعه را از ملزومات فراهم کردن زمینه‌های اجرای این قانون عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه دولت در آستانه پرداخت نقدی یارانه‌ها قرار دارد باید این مراحل طی شود تا اگر موانع و نواقصی هم وجود دارد دولت آنها را تا شهریور ماه رفع کند. 

آقازاده درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه دولت اصلا قصد اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها را ندارد، گفت: البته در بحث اجرایی کردن این قانون تردیدی وجود ندارد و به نظر می‌رسد که دولت هم این آمادگی را دارد و البته مجلس هم در این زمینه تعیین تکلیف کرده است و هم‌اکنون هم مراحل نهایی قانون برای اجرا در حال طی شدن است.

وی با بیان اینکه هیچ ابهامی هم‌اکنون برای اجرای این قانون وجود ندارد، گفت: همه زیرساخت‌ها از سوی مجلس فراهم شده است و زمینه برای اجرا کاملا فراهم است و البته خلاهای طبیعی هم که وجود دارد، سیستم اجرایی باید آنها  را پیگیری و رفع کند.

آقازاده با بیان اینکه مردم امروز منتظرند تا این قانون اجرا شود، گفت: با توجه به اینکه یکی از محورهای اجرایی این قانون عدالت است، همه‌ مدیریت نظام به این نتیجه رسیدند که این عدالت در راستای اجرای این قانون محقق می‌شود و در این راستا مردم هم منتظرند که با هدفمندسازی تغییر مثبتی در وضعیت معیشت و اقتصاد جامعه به وجود آید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مردم هم‌اکنون انتظار دارند که یارانه‌های نقدی هر چه زودتر به آنها ارایه شود، گفت: نگرانی‌هایی در سطح جامعه نسبت به اجرای این قانون وجود دارد و مردم هم‌اکنون در خوف و رجا هستند؛ بنابراین با پرداخت زودتر یارانه‌های نقدی می‌توان تا حد زیادی این نگرانی‌ها را از بین برد.

به گفته آقازاده، اگر پرداخت یارانه‌ها به خانوارها همزمان با اجرای این قانون نباشد به نظر می‌رسد که تبعات مثبت بیشتری داشته باشد و البته با توجه به فضای موجود جامعه این احتمال هم وجود دارد که یارانه‌ها زودتر پرداخت شود.

نماینده رشت در مجلس در پایان سخنان خود تاکید کرد که برای اعتمادسازی و مقابله با گرانی‌های غیرمنطقی و سوءاستفاده‌ها و بیشتر شدن اعتماد عمومی به نفع سیستم اجرایی است که یارانه‌های نقدی را هر چه زودتر پرداخت کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000