شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار وزیر امورخارجه بحرین با لاریجانی صورت گرفت؛

تاکید بر گسترش همکاری‌های ایران و بحرین در همه زمینه‌ها

سرویس سیاسی
**شیخ خالدبن احمدبن محمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین عصر امروز سه شنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
سه‌شنبه 8 تیر 1389 ساعت 17:48

به گزارش خانه ملت، راه های تقویت همکاری های دوجانبه و منطقه ای افزایش مبادلات تجاری و بازرگانی بین دو کشور به ویژه در زمینه های صنعتی و انرژی از مهمترین محور گفت و گوی طرفین در این دیدار بود.

در ابتدای این دیدار لاریجانی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری های بین دو کشور در زمینه های سیاسی، منطقه ای گفت: دو کشور از ظرفیت های فراوانی در زمینه تجارت، صنعت و انرژی برای تقویت همکاری های اقتصادی بین دو کشور برخوردارند که باید با برنامه ریزی مناسب از آنها استفاده کرد.

وی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و گسترش همه جانبه ارتباطات بین دو کشور تاکید کرد.

لاریجانی در همین راستا اهمیت تقویت همکاری های پارلمانی بین دو کشور در گسترش مناسبات برادرانه دو کشور در همه عرصه ها را یادآور شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه خاطرنشان کرد: تقویت همکاری های منطقه ای به ویژه تحکیم پیوندهای سیاسی- امنیتی کشورهای منطقه زمینه لازم برای خوداتکایی ملت های منطقه را فراهم می آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به اوضاع جاری عراق اشاره کرد و افزود: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران درخصوص عراق تشکیل دولت وحدت ملی با حضور همه گروه های سیاسی، مذهبی و قومی است.

لاریجانی همچنین با ابراز نگرانی از اوضاع سرزمین های اشغالی فلسطین و تشدید فشارهای رژیم صهیونیستی بر مردم مظلوم این سرزیمن به ویژه غزه تاکید کرد: کشورهای اسلامی باید با همکاری یکدیگر با ارسال کمک های انسان دوستانه به غزه محاصره ظالمانه غزه را از میان بردارند.

وزیر امور خارجه بحرین نیز در این دیدار بر اهمیت توسعه مناسبات دو کشور تاکید کرد و از نتایج نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور ابراز رضایت کرد و افزود: تقویت همکاری های ایران و کشورهای منطقه در عرصه های گوناگون به ویژه سیاسی امنیتی موجب تحکیم امنیت و آرامش پایدار منطقه خواهد شد.

وی تصریح کرد: تقویت همکاری های منطقه ای می تواند منطقه را از هرگونه تعرض، مصون سازد.

وی همچنین ضمن تاکید بر نزدیکی دیدگاه های دو کشور در زمینه تحولات منطقه، به ویژه اوضاع جاری فلسطین، خواستار تداوم ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم غزه شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000