هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو هیات رییسه مجلس:

خانه مطبوعات، باید مشکل مسکن خبرنگاران را حل کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات آذربایجان شرقی، خاطرنشان ساخت: این تشکل فراگیر باید در هر شرایطی مشکل مسکن خبرنگاران محلی را حل و فصل کند.
چهارشنبه 9 تیر 1389 ساعت 11:19

به گزارش ایسنا، محمدحسین فرهنگی در این دیدار با تاکید بر این که مشکل تامین مسکن از معضلات اساسی فعالان مطبوعاتی و خبری است، اظهارداشت: برای رفع این مشکل هر آنچه در توان داشته باشم از طریق قانونی به کار می گیرم تا در اسرع وقت این مشکل خبرنگاران استان مرتفع گردد.

وی اضافه کرد: در این راستا ایجاد و راه اندازی شرکت تعاونی مسکن برای فعالان رسانه ای فاقد مسکن استان بسیار لازم و ضروری است، تا سپس با اقدامات اساسی نسبت به خرید زمین و کسب مجوزهای لازم از مراجع ذیربط برای ساخت واحدهای مسکونی برای این قشر زحمت کش اقدام شود.

فرهنگی با بیان این‌که فعالان خبری در رسانه‌های مختلف اعم از مطبوعات محلی و خبرگزاری‌های دولتی و غیر دولتی از چتر فراگیر امکانات دولتی برخوردار نیستند، تصریح کرد: جای تاسف است که این فعالان عرصه فرهنگی کشور تاکنون نتوانسته‌اند از حمایت‌های همه جانبه نهادهای مختلف برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نبود مسکن، اصلی ترین مشکل معیشتی خبرنگاران است که باید نهادهای مختلف برای رفع این مشکل با جامعه خبری استان همکاری های لازم و شایسته را به انجام برسانند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر خانه مطبوعات استان و هیات مدیره آن در طول دو سال فعالیت خود بتوانند مشکل مسکن هممکاران خود را رفع کنند، بدون تردید کاری بس عظیم و فراموش ناشدنی انجام داده‌اند که برای تحقق این امر نمایندگان مجلس در کنار خانه مطبوعات هستند.

فرهنگی همچنین با استقبال از درخواست اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان مبنی بر راه اندازی موزه مطبوعات آذربایجان در تبریز، گفت: انتظار می رود در این زمینه نهادهای مختلف از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین شهرداری تبریز برای در اختیار گذاشتن یکی از مکان ها و بناهای تاریخی شهر به خانه مطبوعات همکاری کنند.

وی با اشاره به تاریخ و قدمت بسیار درخشان تبریز و آذربایجان در عرصه مطبوعاتی، اظهارداشت: با توجه به این‌که اولین چاپخانه و نخستین نشریات مکتوب ایران در تبریز ایجاد و منتشر شده است و این شهر از جایکاه تاریخی بسیار بالایی در این رابطه برخوردار است، ایجاد موزه مطبوعات لازم و ضروری است.

به گزارش ایسنا، رییس هیات مدیره خانه مطبوعات آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از فعالیت 9 ماهه این نهاد، اظهارداشت: در این مدت اقدام برای ثبت رسمی خانه مطبوعات و طی مراحل اداری آن، برگزاری دوره های مقدماتی روزنامه نگاری، برپایی چند دوره رقابت های ورزشی و همچنین آغاز طرح ساماندهی خبرنگاران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به انجام رسیده است.

محمد عزیزی راد با بیان این‌که هم اکنون نزدیک به 200 نفر در خانه مطبوعات استان عضو بوده یا پرونده آنها در دست بررسی است، عدم برخورداری از امکانات رفاهی و معیشتی را از جمله مهمترین مشکلات فعالین خبری و مطبوعاتی استان عنوان کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000