هفته دفاع مقدس
1389/04/09 12:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بروجرد:

لرستان رتبه اول بیکاری در کشور را کسب کرده‌است

**نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه علیرغم همه تلاش‌ها، دقت گذاری واراده‌ای که دولت برای محرومیت زدایی و فقرزدایی از مناطق کمترتوسعه یافته به خرج می دهد، لرستان رتبه اول بیکاری کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، هادی مقدسی در جمع خبرنگاران افزود: براساس گزارش مرکزآمار ایران، استان لرستان رتبه اول بیکاری رابه خود اختصاص داده و همین امر باعث شده تلاش‌های گسترده تری را درسطح کلان مملکت برای مبارزه با این معضل شروع کنیم.

مقدسی ادامه داد: طی سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان در نشستی که با مردم وروحانیون استان لرستان داشتند این مباحث مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی با اشاره به تدوین وتصویب برنامه پنجم توسعه ادامه داد: مشکلات ومسائل استان، منطقه و شهر کاملا مورد نظر واقع شده است.

مقدسی گفت: با تعریف یک برنامه برای دولت و قوه مجریه به صورتی برنامه ریزی کنیم که تامحو کامل فقر و محرومیت و همسان سازی موضوع بیکاری وایجاد اشتغال در همه استان‌ها، دولت به مناطق کمترتوسعه یافته و عقب افتاده مثل لرستان توجه ویژه‌ای کند.

هادی مقدسی اظهارداشت: نمایندگان استان‌های کمتر برخوردار این را در قالب یک اصلاحیه و پیشنهاد به برنامه پنجم به کمیسیون‌های مختلف ارائه داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون اجتماعی این اصلاحیه را به تصویب رسانده که دولت را مکلف کند که این تمهیدات وتوجه ویژه برای محرومیت زدایی در سطح استان‌های عقب افتاده قائل شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: با تصویب این کلیت در برنامه پنجم، دولت را مکلف می‌کنیم سالانه اعتبارات خاص اختصاص به این استان‌ها و اعتبارات لرستان را تا محو کامل محرومیت سالانه 100درصد اختصاص دهند.

وی افزود: در سفر ریاست مجلس به استان این موضوع مورد بررسی قرارگرفت و مقرر شد با یک عزم جمعی تا محو کامل محرومیت دولت مکلف شود که این تسهیلات را برای استان‌های محروم لحاظ کند.

مقدسی با اشاره به نامگذاری دهه چهارم به نام دهه عدالت و پیشرفت گفت: برای استقرارعدالت وتحقق پیشرفت و توسعه دولت نیز در برنامه پنجم تمهیداتی را قائل شده است.

وی تصریح کرد: همچنین مجلس با ارائه پیشنهاداتی بنا دارد امر مقام معظم رهبری را تحقق ببخشد که همه مردم شهد شیرین عدالت را بیش از گذشته احساس کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet