هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در نشست اضطراری بین‌المجالس اسلامی تشریح کرد

پیشنهادهای ایران برای دفاع از حقوق مردم غزه

سرویس سیاسی
**رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از حقوق مردم فلسطین و رفع محاصره غزه را تشریح کرد.
چهارشنبه 9 تیر 1389 ساعت 14:16

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" روز چهارشنبه 9 تیر ماه در نشست اضطراری اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی گفت: امروز نظام بین الملل و ملتهای خاورمیانه با تهدیدهای نامتقارن روبرو هستند که در مقابل آن باید اقدامات پیشگیرانه طراحی نمود.

وی متذکر شد: در این راه نمی توان امیدی به مجامع بین المللی داشت هر چند باید از این فرصت برای افشاگری جنایات صهیونیست‌ها استفاده کرد.

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: نشست امروز روسای مجالس کشورهای اسلامی این پیام را دارد که نمایندگان ملت‌های مسلمان سیاست‌های تهاجمی، تجاوزکارانه و فراساختاری رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین با همسایگان عرب خود و سایر ملل منطقه را در مرحله‌ای ارزیابی می کنند که غفلت از آن به خروش توده‌های عظیم جوامع مدنی تبدیل خواهد شد.

لاریجانی با بیان این که مجالس کشورهای اسلامی می‌توانند با بهره جستن از سلاح بیداری وجدان‌ها در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی به عنوان محور اتصال جریان‌های مدنی، حرکت بر مبنای خودیاری و ائتلاف را سامان دهند افزود: این مسیر مقاومتی را تشکیل می‌دهد تا از اقدامات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل جلوگیری کند.

رئیس مجلس افزود: رژیم صهیونیستی تا زمانی که از مزیت قدرت همراه با سکوت قدرتهای بزرگ برخوردار است به هیچ قاعده بین المللی وفادار نخواهد بود، بنابراین شکل گیری قدرت نرم افزاری در تئوری خودیاری و ائتلاف جوامع مدنی و مجالس کشورهای اسلامی، عربی و غیرمتعهدها می‌تواند جریانهای مدنی ضد جنایات بشری در  سایر کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین را همراه کند.

لاریجانی با اشاره به پیروزی های نیروهای مقاومت در جنگهای 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه گفت: این دو نبرد آسیب پذیری رژیم اسرائیل را نشان داد و حمله به کاروان آزادی، این رژیم را نزد افکار عمومی دنیا بیش از گذشته منفور کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش، با بیان این که امروز باید اقدامات عملی را مورد تاکید قرار دهیم، پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران را به عنوان گام‌های عملی برای دفاع از حقوق مردم غزه و فلسطین مطرح کرد.

لاریجانی "بررسی کمیته سوم حقوق بشر سازمان ملل متحد  درخصوص کیفرخواست گزارش ریچارد گلدستون با استفاده از ظرفیت حقوقدانان برجسته جهان اسلام"، "استفاده از ظرفیت جهان اسلام برای تحقق قطعنامه های شورای امنیت و اینکه چرا مجازاتهایی علیه رژیم اسرائیل در نظر گرفته نشده"، "پیگیری خلع سلاح اتمی و پذیرش مقررات ان پی تی با استفاده از این توافقنامه و آژانس بین المللی انرژی اتمی"، "برگزاری اجلاسی جهت همیاری و مقاومت با حضور همه نهادهای ضد جنگ و ضد جنایات بشری ضددولتی"، "تصویب قطع روابط سیاسی، تجاری وفرهنگی با رژیم اسرائیل در مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی" را  از جمله مهمترین محورهای پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای شکستن حصر غزه عنوان کرد.

رئیس مجلس همچنین از "پیگیری نهادهای قانونی مجالس کشورهای اسلامی از دولتهای خود برای لغو عضویت رِژیم صهیونیستی در سازمانهای منطقه ای و بین المللی"، "تصویب قوانین داخلی در مجالس کشورهای اسلامی برای جلوگیری از تردد شناورهای رژیم صهیونستی و پهلوگیری آنها در بنادر کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی"، "تصویب قوانین برای ممنوعیت استفاده هواپیماهای رژیم اسرائیل از فضاهای هوایی کشورهای اسلامی در پاسخ به محاصره غزه" و همچنین "پیش بینی و تدارک کاروان جدید کمک رسانی به غزه با همت مجالس کشورهای اسلامی" به عنوان دیگر پیشنهادهای ایران برای دفاع از حقوق مردم غزه و فلسطین یاد کرد.

لاریجانی همچنین پیگیری مصوبات اجلاس برگزار شده در دمشق از طریق دبیرخانه این اجلاس با نظارت سه تن از روسای مجالس کشورهای اسلامی را خواستار شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000