آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس کمیسیون اصل 44:

مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری ناچیز است

سرویس اقتصادی
**رئیس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: البته کمتر از 10 درصد سیاستهای اصل 44 به واگذاری ها برمی گردد و بخش عمده آن به سرمایه گذاری برمی گردد که متاسفانه در سرمایه گذاری ها نیز مشارکت بخش خصوصی بسیار ناچیز است.
چهارشنبه 9 تیر 1389 ساعت 15:29

عضو کمیسیون صنایع مجلس  در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به واگذاری سهام ایران خودرو که طی چند روز اخیر صورت گرفت اظهار داشت: عمده سهام شرکت ایران خودرو را بانک پارسیان خریداری کرده و این در حالی است که سهامداران بانک پارسیان در واقع وابسته به ایران خودرو هستند.

وی افزود: در این راستا نیز چنانچه به درصد مالکیت بورس نگاه کنیم می بینیم که بخش خصوصی فقط 20 درصد مالکیت بورس را دارا می باشد و مابقی آن به صورت عمومی غیردولتی و در قالب سازمانهای بازنشستگی، تامین اجتماعی، شرکتهای دولتی و تعاونی ها مالکیت دارند.

رئیس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: البته کمتر از 10 درصد سیاستهای اصل 44 به واگذاری ها برمی گردد و بخش عمده آن به سرمایه گذاری برمی گردد که متاسفانه در سرمایه گذاری ها نیز مشارکت بخش خصوصی بسیار ناچیز است.

وی افزود: برای حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها موانعی وجود دارد که برای رفع این موانع باید مقررات زدایی شود، تبعیض ها حذف شود، بخش خصوصی و بخش تعاون توانمند شود و فضا برای ایجاد کسب و کار مهیا شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000