آغاز هفته وحدت
1389/04/09 15:02:00
سرویس بین الملل
رئیس مجلس مصر:

باید دولتها را برای کمک به مردم فلسطین به حرکت درآوریم

**رئیس مجلس مصر تاکید کرد: باید تلاش نماییم که دولتها را برای حمایت از مردم غزه و آزادسازی فلسطین به حرکت درآوریم.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، "فتحی سرور" روز چهارشنبه 9 تیر ماه در اجلاس اضطراری بین المجالس اسلامی ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی گفت: چهره واقعی رژیم صهیونیستی همه وجدانهای بیدار را ناراحت کرده است.

وی افزود: نباید در برابر این جنایات سکوت کنیم و این یک بحران است.

فتحی سرور با بیان این که ما در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی در برابر کاروان آزادی هیچ تلاش بین المللی ندیدیم افزود: این زمان فرصتی بود برای مشروعیت بین المللی اما به خاطر دوگانگی معیارها این مساله نقض شد.

وی ادامه داد: مصر به دلیل کمک به مردم غزه اجازه داد که همه موارد انسانی انجام شود و هزاران بیمار را با هزینه خود پذیرفت.

رییس مجلس مصر در ادامه با اشاره به کاروان آزادی جهت کمک رسانی به مردم غزه گفت: این کاروان به غزه رفت تا محاصره را برچیند. افراد باوجدان جان خود را در دست گرفتند تا رژیم صهیونیستی را رسوا کنند و بگویند که رژیم صهیونیستی هیچ اخلاقی را رعایت نمی‌کند.

وی با بیان این که پارلمان مصر شدیدا این اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند، گفت: از جامعه بین الملل می‌خواهیم که به مسئولیت خود عمل کند و این اقدام را محکوم نماید.

فتحی سروری تاکید کرد: محاصره غزه باید برچیده شود.

رئیس مجلس مصر تاکید کرد: ما باید تصمیماتی برای پایان محاصره غزه انجام دهیم و همه وجدانهای زنده باید در کنار غزه بایستند و این را در عمل نشان دهند.

وی با بیان این که ما نباید اجازه دهیم هر جنایتی بدون مجازات صورت گیرد، خاطرنشان کرد: ما باید محاکمه جنایتکاران جنگی را پیگیری کنیم و باید آنها را به پای میز محاکمه بکشانیم.

وی تاکید کرد: باید وحدت فلسطین را درک کنیم که این امری مهم است.

فتحی سرور افزود: این اجلاسها نباید فقط برای پایان دادن به اشغال غزه باشد باید برای پایان دادن به اشغال سرزمینهای اشغالی توسط رژیم صهیونیستی باشد. باید تلاش نماییم که دولتها را به حرکت درآوریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet