هدر اصلی
1389/04/09 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

تحریم‌های جدید منافع سرمایه‌گذاران آمریکایی را محدودتر می‌کند

**نماینده تهران با تأکید بر اینکه امروز ایران برای آمریکایی‌ها به یک کابوس تبدیل شده که هر روز آنها را با چالش‌های جدی‌تری مواجهه می‌کنند، گفت: آمریکایی‌ها برای تحریم ایران ‌مجبورند شرکت‌های دیگر را نیز که با آنها مبادلات تجاری دارند، محدود کنند و این محدودیت‌ها تیغ دولبه است.

پرویز سروری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تأثیرات آن بر بازارهای اقتصادی آمریکا، اظهار داشت: بعد از صدور بیانیه تهران فضای موجود هسته‌ای رویکرد باخت باخت را برای آمریکایی‌ها قرار داد یعنی آمریکایی‌ها در وضعیتی نبودند که بین خوب و خوب‌تر انتخاب کنند بلکه در وضعیتی قرار گرفتند که مجبور به انتخاب بد و تن دادن به باخت بودند.

وی افزود: این تحریم‌ها از قبل هم قابل ارزیابی بود که آمریکایی‌ها در شرایط خوبی قرار ندارند و وضعیت داخلی، لکه‌های نفتی خلیج مکزیک که امروز رفته رفته توسعه بسیار نگران‌کننده‌ای را ایجاد می‌کند، عدم پیروزی طرح خاورمیانه‌ای آمریکا،‌ جریان ناوگان آزادی که عملا یک همگرایی بین‌المللی در حمایت از فلسطین ایجاد کرد،‌ قضیه کنفرانس خلع سلاح اتمی در تهران و صدور بیانیه تهران هر یک مانند تیری در قلب آمریکا و اوباما شلیک شد و عملا اوباما را به عنوان یک رئیس‌جمهور ناکارآمد و ضعیف معرفی کرد.

 

* جامعه بین‌المللی دیگر گوش شنوایی برای شعارهای توخالی آمریکایی‌ها ندارند

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس آمریکایی‌ها مانند شکست‌خوردگانی هستند که پرستیژ پیروزها را به خود می‌گیرند و می‌خواهند از موضع بالا برخورد کنند لذا طبیعی است که جامعه بین‌المللی دیگر گوش شنوایی برای شنیدن شعارهای توخالی آمریکایی‌ها نداشته باشند.

سروری خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در فضای تجارت‌طلب دنیا که امروز به دنبال روزنه کوچک برای مسائل تجاری - اقتصادی است، بر طبل تحریم می‌کوبند و طبیعتا این طبل تحریم سرمایه‌گذاران آنها را از حضور بازارهای بزرگ منع می‌کند.

این نماینده مردم تهران با بیان اینکه امروز تهران و ایران برای آمریکایی‌ها به یک کابوس تبدیل شده که هر روز آنها را در حاشیه‌های جدی‌تری می‌برند، گفت: آمریکایی‌ها برای اینکه به تحریم ایران دست بزنند، ‌مجبورند شرکت‌های دیگر را نیز که با آنها مبادلات تجاری دارند؛ محدود کنند و این محدودیت‌ها تیغ دولبه است.

 

* تحریم‌های جدید منافع سرمایه‌گذاران آمریکایی را محدودتر می‌کند

وی افزود: این تحریم‌ها هم شرکت‌های که با آمریکا تجارت می‌کنند و هم ارتباط سرمایه‌گذاران آمریکایی با آن شرکت‌ها را از بین می‌برد و به نوعی منافع سرمایه‌گذاران آمریکایی را محدودتر می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم در ادامه گفت‌وگوی خود به خبرنگار فارس یادآور شد: دامنه این تحریم‌ها به تهران محدود نمی‌شود و هر روز گسترش پیدا می‌کند و زمانی که کارآیی این تحریم‌ها بروز نمی‌کند آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند اقدامات جدی‌تری را انجام دهند و این اقدامات جدی‌تر همان تیغ دولبه است.

سروری در ادامه توضیحات خود خاطرنشان کرد: اگر کسانی که در آمریکا سرمایه‌گذاری و تجارت می‌کنند مورد هدف قرار گیرند، از طرف دیگر تجار آمریکایی نیز مورد هدف قرار می‌گیرند و این اقدام حضور آمریکایی‌ها را در بازارهای مختلف محدود می‌کند.

وی افزود: طبیعی است که وقتی که آمریکایی‌ها دست به تحریم می‌زنند کشورهای دیگر هم اقدامات تلافی‌جویانه‌ای را در برابر آمریکایی‌ها انجام خواهند داد که اینها همه به ضرر اقتصاد آمریکایی‌ها است.

 

* آمریکایی‌ها در توهمات ایجاد شده از سوی اسرائیلی‌ها، در حال غرق شدن هستند

سروری با بیان اینکه اقتصاد آمریکا امروز وضعیت خوبی ندارد، گفت: هنوز پس‌لرزه‌های بحران مالی آمریکا شنیده می‌شود و ادامه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه تاکید کرد: آمریکایی‌ها در توهماتی که اسرائیلی‌ها برای آنها ایجاد می‌کند در حال غرق شدن هستند و اوباما کشتی آمریکا را در لنگرگاه اسرائیلی‌هایی قرار داده است که خودشان در حال سقوط هستند.

این نماینده مجلس هشتم ادامه داد: این اقدامات آمریکایی‌ها به نتیجه نمی‌رسد و باعث بدتر شدن اقتصاد رو به ضعف آنها می‌شود.

 

* تحریم‌های جدید ایران موجبات تقویت ما را فراهم می‌کند

وی یادآور شد: طبیعتا آمریکایی‌ها با این شیوه موجبات تقویت ایران را فراهم کرده و روحیه خودباوری و تکیه به خود را در کشور ما ایجاد و این مفهوم را در جامعه ایرانی منتقل می‌کنند که تنها راه نجات و رسیدن به قله‌های پیشرفت و تکامل تکیه بر باورها و حرکت‌های داخلی است و ما برای برون رفت از این تحریم‌ها نیازمند روحیه‌ای قوی،‌ مستقل،‌ توانمند و خودکفا هستیم تا بتوانیم در برابر این تحریم‌های قلدرمآبانه بایستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet