هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کریم عابدی:

مذاکره با گروه 1+5 به شکل سابق دیگر معنا ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط جدید جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره با اعضای گروه 1+5 در رابطه با موضوع هسته ای کشورمان اظهار داشت: بعد از صدور قطعنامه 1929 مذاکره به شکل سابق دیگر معنا ندارد.
چهارشنبه 9 تیر 1389 ساعت 19:05

محمد کریم عابدی نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب تاکید کرد تا پیش از آغاز به کار دولت نهم این اعضای گروه 1+5 بودند که برای ما سناریو تعریف می کردند و ما در آن بازی می کردیم اما بعد از روی کار آمدن دولت نهم و دهم این جمهوری اسلامی است که سناریو تعریف می کند و آنها در آن بازی می کنند.

وی تصریح کرد بعد از تغییر رویکرد اعضای گروه 1+5 در قبال بیانیه 3 جانبه تهران و تبادل سوخت دیگر مذاکره به شکل سابق معنایی ندارد و باید سناریوهای جدیدی برای گفت و گوها تعریف می شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شرط جمهوری اسلامی برای افزایش تعداد کشورهای مذاکره کننده، خاطرنشان کرد چرا فقط باید اعضای 1+5 شامل آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، چین و آلمان با ما مذاکره کنند؟ برخی از کشورهای مستقل و دموکراتیک نیز در دنیا وجود دارند که آنها نیز می توانند در این مذاکرات حضور داشته باشند.

نماینده فردوس و طبس با اشاره به صدور قطعنامه 1929 علیه کشورمان در شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد این شورا نشان داده است که تنها ابزاری در دست لابی صهیونیستی و آمریکاست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000