هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوباوه:

تحریم‌‌ها علیه کشورمان موجب رکود بیشتر اقتصاد آمریکا می‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**یک کارشناس مسائل آمریکا اقتصاد جهانی شده را موجب عدم تاثیر تحریم‌های علیه کشورمان دانست و گفت که تحریم‌های آنان علیه کشورمان موجب رکود بیشتر اقتصاد آمریکا خواهد شد.
جمعه 11 تیر 1389 ساعت 12:33

بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تحریم‌های اخیر آمریکا و شورای امنیت علیه کشورمان، بهترین موضع‌گیری‌ها در این زمینه را از سوی امام و رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: وقتی که ما در مسیر مستقیم حرکت می‌کنیم، قدرت‌های بین‌المللی حساسیت‌شان نسبت به ما بیشتر می‌شود که این امر بیانگر درست بودن مسیری است که در آن حرکت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اگر مماشات می‌کردیم و مواضع آنان را علیه خود می‌پذیرفتیم، یقینا حساسیت ابرقدرت‌ها نسبت به ما اینگونه نبود.

نوباوه مصوبه تحریمی کنگره آمریکا و نیز قطعنامه 1929 و همچنین مواضع کشورهای زورگو علیه کشورمان را ناشی از حرکت صحیح ما در مسیر اصلی انقلاب اسلامی دانست و گفت: مهمترین مسئله برای نظام ما حفظ منافع کشور است؛ تحریم‌ها شاید تأثیر کمی داشته باشد اما این اقدامات جزو هزینه‌هایی است که ما برای استقلال و سربلندی کشور پرداخت می‌کنیم.

وی با یادآوری رشادت‌های جوانان در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در گذشته نیز در مقابل دشمنان ایستادیم و امروز که جنگ بصورت دیگری است، یقینا هر چه محکم‌تر مقابل دشمنان خواهیم ایستاد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت تحریم‌های اخیر را علیه کشورمان همانند شرایط جنگ هشت ساله ارزیابی کرد و اظهار داشت: مردم ما در همان ایام دفاع مقدس مقاومت بسیار بالای خود را نشان دادند و با توجه به اینکه به لطف خدا بسیاری از مشکلات سیاسی و اقتصادی آن زمان نیز مرتفع شده از بسیاری از مسائل، این تحریم‌ها اثری بر روی ملت ایران نخواهد داشت و ما را این تحریم‌ها بیشتر پایدار می‌کند.

وی سپس به نیاز کشورهای غربی از جمله آمریکا برای تأمین نیازهای اولیه خود از کشورهای جهان سوم و منطقه خاورمیانه نیز اشاره کرد و یادآور شد: نیاز مبرم امروز کشورهای غربی منابع و امکانات اولیه کشورهای منطقه است از این رو آنان نیز به منابع عظیم خاورمیانه که ایران جزو مهمترین این کشورهاست، نیازمند است.

نوباوه با اشاره به میزان بیکاری بالا در آمریکا و مشکلات این کشور، تصریح کرد: تحریم‌های آنان علیه کشورمان موجب رکود بیشتر اقتصاد آمریکا خواهد شد و در مقابل فضای اقتصادی کشورها اینقدر باز شده است که تحریم‌ها اثری بر اقتصاد داخلی ما ندارد این در حالی که گذشته از مباحث شعاری، یکی از نیازهای مهم اقتصاد بین‌الملل امروز استفاده از ذخایر عظیم ایران است.

وی به ذخایر عظیم نفت و گاز در کشورمان اشاره کرد و اظهار داشت: ما پس از روسیه بیشترین ذخایر گازی جهان را داریم و روسیه به دلیل آنکه در معادلات ابرقدرتی دچار مشکل است ما مهمترین شاهراه نفتی و گازی دنیا هستیم.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس تأکید کرد: از اینگونه تحریم‌ها و تهدیدها هیچ چیزی عاید غربی‌ها نمی‌شود الا اینکه ارزش ما برای آیندگانمان بخاطر چنین تحمل‌هایی، بالاتر خواهد رفت.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار پارلمانی فارس با اشاره به تأثیر تحریم‌ها بر روی گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی با مثبت ارزیابی کردن مواضع رئیس جمهور کشورمان در این زمینه، گفت: امروز همه دنیا می‌دانند که در مذاکرات برگ برنده در دست جمهوری اسلامی ایران است و این ما هستیم که صحنه‌گردان گفت‌وگوهاییم.

نوباوه وطن با بیان اینکه دنیا امروز بدون پیشرط با ما وارد مذاکره می‌شود، تصریح کرد: مواضع اخیر رئیس جمهور بیانگر نظرات رهبری و مردم بود که باید در ادامه این مسیر مقتدرانه را ادامه دهیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000