هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هادی مقدسی:

برنامه پنجم به استانهای محروم نگاه ویژه دارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی برنامه پنجم توسعه در مجلس، از نگاه ویژه در این برنامه به استانهای محروم خبر داد.
جمعه 11 تیر 1389 ساعت 12:49

به گزارش مهر، هادی مقدسی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در سخنانی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در این استان، اظهار داشت: با وجود همه تلاش هایی که دولت برای محرومیت زدایی مناطق کمتر توسعه یافته انجام می دهد همچنان لرستان مطابق گزارش مرکز آمار ایران رتبه اول بیکاری را در کشور در اختیار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش مضاعف برای رفع بیکاری در این استان، یادآور شد: نمایندگان در قالب برنامه پنجم توسعه در حال تدوین مجموعه ای هستند تا ضمن محرومیت زدایی از استانهای کمتر برخوردار زمینه همسان سازی استان ها در زمینه توسعه همگن فراهم شود.

 

توجه به مناطق کمتر توسعه یافته در برنامه پنجم توسعه

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این برنامه توجه به مناطق کمتر توسعه یافته مثل استان لرستان و مشکلات این مناطق در اولویت قرار می گیرد.

مقدسی با اشاره به طرح این موضوع به صورت یک پیشنهاد در برنامه پنجم، گفت: نمایندگان استانهای کمتر برخوردار این پیشنهاد را به کمیسیون مربوطه ارجاع داده و پیگیر موضوع هستند.

وی تصریح کرد: در صورت تصویب کلیت این برنامه دولت مکلف شده است که اعتبارات خاصی را به استانهای محروم اختصاص دهد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس مجلس به لرستان، خاطرنشان کرد: امید می رود این سفر دستاوردهای خوبی برای این استان به دنبال داشته باشد.

 

اجرای مصوبات سفر دولت نیازمند همت مضاعف مدیریت اجرایی استان است

مقدسی همچنین به وضعیت مصوبات دور دوم سفر دولت به لرستان اشاره کرد و بیان داشت: به اعتقاد من اگر حتی 30 درصد از این مصوبات هم اجرایی می شد این میزان بیکاری را نداشتیم.

وی با انتقاد از اینکه هیچ توجهی به اجرای مصوبات دولت در لرستان نمی شود، خاطرنشان کرد: باید تلاش مضاعفی از سوی مدیریت ارشد استان برای پیگیری مصوبات انجام شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با موقعیت ایران در صحنه بین المللی، عنوان کرد: موقعیت امروز ایران اسلامی در دنیا مایه افتخار است.

مقدسی با بیان اینکه قدرتهای استکباری نه تنها در شرایط فعلی بلکه در طول 31 سال گذشته همواره مقابل این نظام صف کشیده و از هیچ جنایتی دریغ نکرده اند، بیان داشت: در صورتیکه ما فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهیم به طور قطع پیروزی از آن ما خواهد بود.

 

عملکرد آمریکا در مورد توافقنامه تهران فضاحت دیگری برای این کشور بود

وی با اشاره به توافقنامه تهران، گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا دو کشور را ابتدا وادار می کند تا در خصوص مباحث هسته ای ایران به توافق دست پیدا کنند و سپس خودشان روند کار را به هم می زنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنها به دنبال این بودند که در پیگیریهایی که ترکیه و برزیل روی این موضوع داشتند جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود عقب نشینی کند تا آنها به اهداف خود برسند.

مقدسی با تاکید بر اینکه مذاکره کنندگان کشور ما حتی یک قدم هم در مقابل استکبار عقب نشینی نکردند، خاطرنشان کرد: با وجود پیگیری آمریکا و کشورهای 1+5 برای اعزام تیم های مذاکره کننده از ترکیه و برزیل خودشان آمدند و قاعده بازی را به هم زدند و فضاحت دیگری را به بار آوردند.

 

عملکرد شورای امنیت نشان داد که نباید به قدرتهای تحت تسلط استکبار جهانی اعتماد کرد

وی ادامه داد: این کشورهای استکباری سپس برای جبران شکست نیات خود در وساطت ترکیه و برزیل، شورای امنیت را وادار به صدور قطعنامه کردند تا این شکست را تا حدودی پوشش دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عملکرد شورای امنیت نشان داد که نباید ما به قدرتهای تحت تسلط استکبار جهانی اعتماد کنیم، بیان داشت: در صورت حفظ وحدت و انسجام در داخل کشور حول محور رهبری انقلاب می توانیم به سرمنزل مقصود برسیم.

مقدسی با تاکید بر اینکه دشمنان از وحدت ما خشنود نخواهند بود، گفت: بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب حجت را بر همه تمام کرد و همه باید در راستای ایجاد وحدت در کشور حرکت کنند.

 

مردم نگران طرح هدفمند کردن یارانه ها نباشند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به سئوال دیگری در مورد طرح هدفمند کردن یارانه ها و نگرانی مردم، بیان داشت: بحث قانون هدفمند کردن یارانه ها درست عکس آن چیزی است که مردم نگران آن هستند.

مقدسی از این طرح با عنوان یک "کار پر ریسک" برای سیستم اجرایی کشور یاد کرد و گفت: دولت نهم و دهم این ریسک را برای سامان بخشیدن به سیستم اقتصادی کشور انجام می دهد و اگر کمک کنیم این طرح اجرا شود رقمی بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان آزاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه 70 درصد این رقم به سه دهک بالای جامعه اختصاص خواهد یافت، یادآور شد: هدفمند کردن یارانه ها به دنبال توزیع عادلانه اعتبارات است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 50 درصد رقم آزاد شده از هدفمندی یارانه ها صرف ارتقا سطح زندگی دهک های پایینی جامعه می شود، بیان داشت: 30 درصد از این رقم صرف زیرساختها و مابقی نیز به بخش تولید کشور تزریق خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000