هفته دفاع مقدس
1389/04/11 11:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم نیشابور:

بارگاه امام رضا(ع) مهمترین عامل توسعه و رشد استان است

**نماینده مردم نیشابور و شهر فیروزه با انتقاد از کوچک کردن مشهد گفت: بارگاه امام رضا(ع) مهمترین عامل توسعه و رشد استان است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسینی در خصوص احتمال کوچک شدن شهر مشهد گفت: در گذشته خراسان را به رضوی، جنوبی و شمالی تقسیم کردند؛ اما چه شد، امروزه نه تنها این دو بخش رشد چشمگیر نداشته، بلکه می توان ادعا کرد که از توسعه قابل پیش بینی نیز عقب مانده است.

وی تصریح کرد: به جای آنکه مدیریت را تقویت کنند، خراسان را تکه تکه کردند، به عبارت بهتر به جای تقویت مدیریت، تعدد مدیریت ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: تقسیم استان‌ها به مراکز کوچکتر و جدا کردن قسمت‌هایی از شهرها و تغییرات این چنین جزو سیاست های دولت است، اما به نظر من دلیل آن ضعف مدیریت است، زیرا متأسفانه در بحث اداره یک استان مشکل داریم و نمی توانیم آن مشکلات را حل کنیم، در نتیجه استان را تکه پاره کرده و زیر مجموعه جدید خلق می کنیم و این مشکل بزرگی است.

وی با طرح این پرسش که تقسیمات با چه هدفی اتفاق می‌افتد، گفت: آیا در این کوچک کردن‌ها ظرفیت‌ها در نظر گرفته شده، آیا سوابق تاریخی و فرهنگی لحاظ شده است؟ آیا توان منطقه و میزان محرومیت و توسعه به عنوان گزینه‌هایی جدی در تصمیم گیری‌ها لحاظ شده است یا آنکه تنها به دنبال عنوان سازی و ایجاد یک منطقه جدید جغرافیایی هستیم؟

نماینده مردم نیشابور افزود: باید به جای آنکه منطقه و مدیریت جدید به وجود آورد و باعث ایجاد مشکل در یک منطقه شویم یا اینکه از گوشه و کنار شهرها را حذف کنیم تا استان جدیدی خلق شود به سوی اتحاد چند استان و ایجاد ایالت حرکت کنیم تا یک منطقه بتواند برای خودش سیاستگذاری کرده و تابع سیاست های مدیریتی خاص منطقه خودش شود.

حسینی گفت: چرا می خواهند بخش هایی از شهر مشهد را حذف کنند، آیا بهتر نیست با ایجاد مراکز شهرداری و شکل دهی مناطق شهری به یک مدیریت واحد فکر کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet