هدر اصلی
1389/04/11 11:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقاتهرانی:

نباید نزاع‌های فرعی به پایه‌های اصلی نظام کشیده شود

**حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی تصریح کرد: انحراف سیاسی زمانی رخ می‌دهد که عده‌ای نزاع فرعی را به پایه‌های اصلی نظام بکشند، لذا مقام معظم رهبری به عنوان یک سکاندار بسیار قوی که اظهارنظرهای افراد و جناح‌های مختلف و مسوولان قوای سه‌گانه را می‌بینند، احساس خطر می‌کنند که مبادا وحدت خدشه‌دار شود.

این نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: انقلاب و نظام ما اصولی دارد که این اصول پایه‌های اصلی نظام اسلامی به شمار می‌روند و مورد توافق همگان است و همه‌ ما باید بر این اصول بایستیم.

وی با اشاره به برخی اختلاف سلیقه‌ها در شیوه‌ی اجرا و یا شکل حرکت، گفت: در حالی که همه به مبانی نظام، معتقدیم؛ این اختلاف سلایق نباید موجب شود به جان هم بیافتیم و نزاع فرعی به پایه‌های اصلی نظام کشیده شده و انحراف سیاسی رخ دهد.

آقاتهرانی با بیان این‌که آن‌چه باعث ایجاد انقلاب ما شد وحدت کلمه بود و آن چیزی که علت حادثه است، همان علت مبقیه نیز هست، گفت: اتحاد شرط اصلی برای پیروزی انقلاب ما بود و اگر همه‌ی افراد متدین و انقلابی با هم به دنبال استبدادستیزی نبودند، شاه نابود نمی‌شد که خداوند متعال فرموده اند: «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا».

وی افزود: الان باید توجه داشته باشیم که همه باید بیگانه‌ستیز بوده و با هم متحد باشیم.

وی بر لزوم ولایی بودن نظام و قانون‌مدار عمل کردن همگان به عنوان اصولی روشن و مشخص تاکید کرد و گفت: شاخص‌ها و اصول انقلاب نکات شناخته شده‌ای است که همه باید آن را پاس بداریم و بر آن پافشاری کنیم. اختلاف سلایق را کنار بگذاریم و بزرگ نکنیم، اما در عین حال نقد و بررسی را تا یافتن راهکار بهتر دنبال کنیم که نقد منصفانه سازنده می باشد و وحدت بین مسئولین نیز در شتاب گرفتن سازندگی و آبادانی اثر به سزائی دارد؛ همچنان که اختلافات و دعواها بخشی از وقت و توان را صرف خود کرده و از مسائل اصلی غفلت می‌شود.

آقا تهرانی تاکید کرد: مجلس و قوه‌ی قضاییه باید دولت را در اجرای قانون، معاضدت و معاونت کند.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس تصریح کرد: مقام معظم رهبری از این جهت که دشمن بیرونی مدتی است آتش تهیه کرده و حملات خود را انجام می‌دهد تا بین یاران نظام شقاق بیندازد، بر ضرورت وحدت تاکید دارند و احساس خطر می‌کنند، و همه باید توجه کنیم که این دشمن بیرونی دنبال از بین بردن وحدت است و هرچقدر وحدت را خدشه‌دار کند به همان اندازه پیروز است.

آقاتهرانی تاکید کرد: دشمن هرگز نمی‌تواند به این هدف خود دست یابد؛ چون مردم و مسوولان ما بر ضرورت وحدت تاکید و توجه دارند و بیانات مقام معظم رهبری نیز زنگ خطر را به صدا درآورده است.

این نماینده‌ی مجلس درخصوص شرایط جدید اعلام شده برای مذاکره ایران در موضوع هسته‌یی نیز گفت: غرب از ابتدا تاکنون به دنیا اعلام کرده که به ایران اعتماد ندارد، چون می‌ترسد که ایران وارد بخش مخرّب کارهای هسته‌یی شود. این در حالی است که چنین امری صحت ندارد و ما عضو ان‌پی‌تی هستیم و آنها مدام بازرسی‌های خود را انجام داده و می‌دهند و این موضوعات را تنها برای توجیه اشتباهات خود مطرح می‌کنند.

وی افزود: رییس‌جمهور با اعلام شرایط جدید برای مذاکره، توپ را به زمین خود آنها انداخته و می‌گوید که اگر درست می‌گویید، ابتدا از خودتان شروع کنید. مگر اسراییل بمب هسته‌یی ندارد؟ چرا این رژیم از هیچ قانونی تبعیت نمی‌کند؟ اگر معتقدید که داشتن بمب هسته‌یی خطرناک است، آیا مجهز بودن اسراییل به این سلاح خطر ندارد؟

وی با تاکید براین‌که ایران مخالف داشتن سلاح هسته‌ای است و فعالیت های ما صلح‌آمیز است، خاطرنشان کرد:‌ اگر کشوری مخالف آنها باشد و وارد کارهای هسته‌یی شود خطرناک است، اما اگر موافق آنها باشد، هیچ منعی ندارد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین تروریست دنیاست و بدترین ترورها و جنایت‌ها حتّی با اعلام قبلی توسط آنها صورت می‌گیرد و مثلا در بخش آزاد دریا کشتی‌ها را می‌گیرد، اما این کارش یک بار هم توسط آمریکا محکوم نشده است.

وی با اشاره به عدم واکنش سازمان ملل به این گونه وقایع، و بیان این‌که سازمان ملل کارآمد نیست، گفت: سازمان ملل کارآمد نیست؛ چون دست آمریکایی‌هاست و مهره‌ی او به شمار می‌رود.

وی با بیان این‌که آمریکا و غرب داشتن سلاح‌های هسته‌یی توسط عراق را بهانه‌ی حمله به این کشور قرار دادند، افزود: چرا با رژیم صهیونیستی که ثابت شده بمب هسته‌یی در اختیار دارد برخورد نمی‌شود، اما با ایران در حالی که صرفا احتمال داشتن سلاح هسته‌یی را می‌دهند و خود می‌دانند که چنین ادعایی درست نیست برخورد می‌کنند؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet