هدر اصلی
1389/04/12 09:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی در تشریح نتایج اجلاس بین المجالس:

پیشنهادهای ایران برای شکستن محاصره غزه با حمایت قاطع کشورهای اسلامی روبه‌رو شد

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس که همراه با رئیس مجلس در اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی شرکت کرده بود، گفت: پیشنهادهای ایران در مورد راهکارهای شکسته شدن محاصره غزه به طور کامل در قطعنامه پایانی گنجانده شد و مورد حمایت قاطع همه کشورها قرار گرفت.

غلامرضا کرمی در گفتگو با فارس با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به کشور سوریه گفت: هدف از این سفر شرکت در کنفرانس اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی بود که دستاوردهای مثبتی به همراه داشت.

وی افزود: دیدارهای گوناگونی بین رئیس مجلس شورای اسلامی و همتایان وی انجام شد و آنچه به طور مشخص در این سفر شکل گرفت، هماهنگی بیشتر کشورهای اسلامی برای افزایش فشار بر رژیم صهیونیستی برای شکستن محاصره غزه بود که اثرات بسیار خوبی خواهد داشت.

کرمی با اشاره به صدور قطعنامه پایانی این کنفرانس گفت: پیشنهادهای ایران در مورد راهکارهای شکسته شدن محاصره غزه به طور کامل در قطعنامه پایانی گنجانده شد و مورد حمایت قاطع همه کشورها قرار گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: قرار است کارگروهی به ریاست رئیس مجلس سوریه و با عضویت چند کشور دیگر، سفری را به غزه انجام دهند تا حمایت ملت‌های منطقه را از مردم مظلوم غزه اعلام کنند.

وی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر 3 روزه علاوه بر شرکت در اجلاس بین المجالس اسلامی که به ارائه 11 پیشنهاد عملی برای حل مشکل غزه انجامید با روسای مجالس سوریه، بحرین، اندونزی، لبنان، عمان، قطر، ترکیه، عربستان و پاکستان به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet