هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

مصوبه ابلاغی سازمان ملی مهارت، خلاف قانون مجلس است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مصوبه ابلاغی سازمان ملی مهارت را خلاف قانون مجلس دانست، تصریح کرد: طی نامه‌ای از رییس مجلس درخواست کردیم دستور تطبیق این مصوبه با قانون اساسی را بدهد، در صورت محرزشدن مغایرت، دستور توقف مصوبه سازمان ملی مهارت به دولت ابلاغ می‌شود.
شنبه 12 تیر 1389 ساعت 12:50

دکتر علی عباسپورتهرانی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ابلاغ مصوبه تشکیل سازمان ملی مهارت گفت: این مصوبه خلاف قانون مجلس است، طبق قانون اساسی بخشنامه‌ها و آیین نامه‌های دولت نباید مغایر با قوانین مجلس باشد و اگر مجلس و رییس مجلس تشخیص دهد بخشنامه‌ یا آیین نامه‌ دولت مخالف قوانین مجلس است دستور لغو آن را به دولت ابلاغ می‌کند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: اخیرا قانونی در مجلس تصویب شد که دولت از هرگونه انتزاع آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای از وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی از وزارت علوم ممنوع و موظف شد برای آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای دانشجو پذیرش کند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به این قانون مصوبه‌ای که برای شرح وظایف سازمان ملی مهارت تدوین شده خلاف است، لذا ما نامه‌ای تهیه و به رییس مجلس دادیم تا بر اساس قانون اساسی دستور تطبیق این بخشنامه با قانون را بدهند و اگر مغایرت تایید شود توقف اجرای این بخشنامه را به دولت ابلاغ کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000