هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یحیی‌زاده یحیی‌زاده با اشاره به حذف اختصاص یک درصد بودجه دستگاه‌ها به ورزش:

امکان طرح مجدد پیشنهاد در صحن مجلس وجود دارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رییس کمیته‌ی تربیت بدنی و جوانان مجلس گفت: امکان پیشنهاد مجدد اختصاص یک درصد بودجه دستگاه‌ها به امر ورزش هنوز وجود دارد.
شنبه 12 تیر 1389 ساعت 13:59

حجت‌الاسلام سید جلال یحیی‌زاده با اشاره به حذف اختصاص یک درصد بودجه دستگاه‌ها به ورزش در برنامه پنجم از سوی کمیسیون تلفیق مجلس به ایسنا، گفت: دلیل کمیسیون تلفیق برای حذف یک درصد بودجه دستگاه‌ها به امر ورزش و مسائل فرهنگی از برنامه پنجم توسعه، داشتن ماهیت بودجه‌ای این موضوع است که خواسته‌اند به این وسیله اعلام کنند این مساله با آنچه در برنامه‌ ذکر می‌شود، ناسازگار است.

وی افزود: ولی در این راستا از دو نکته نباید غافل بود، اول این‌ که، یک درصد مشابه همین چیزی که برای ورزش درخواست شده بود برای موضوع دیگری مطرح بوده که کمیسیون تلفیق آن را تصویب کرده و عملا نشان داده‌اند اعتقادی به این که به خاطر ماهیت بودجه‌ای داشتن این موارد نباید تصویب شود، ندارند و نکته دوم این که با آن چیزی که ما در زمان تصویب بودجه 89 در مجلس از سوی اکثریت نمایندگان مجلس دیدیم امکان پیشنهاد چنین مساله‌ای در صحن علنی طبق قانون هم‌چنان وجود دارد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد وقتی در زمان بررسی بودجه 89، در صحن علنی یک درصد بودجه دستگاه‌ها برای ورزش پیشنهاد می‌شود و اکثریت نمایندگان به آن رای بالایی می‌دهند، به احتمال بسیار زیاد مجددا این موضوع بعد از پیشنهاد در صحن علنی، در برنامه‌ی پنجم هم تصویب خواهد شد.

رییس کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس تصریح کرد: لذا هنوز راهی برای تصویب یک درصد بودجه دستگاه‌ها به ورزش باز است و خیلی نباید نگران بود.

وی در ادامه گفت: آن چه که تجربه نشان داده، این است که باید به نحوی همه‌ی دستگاه‌های کشور را در ورزش درگیر کرد و شاید بهترین روش برای درگیر کردن دستگاه‌ها در امر مهم ورزش همین برداشت یک درصد بودجه آنها برای موضوع ورزش باشد.

نماینده‌ی مردم تفت و میبد در مجلس اظهار کرد: البته این یک درصد در برنامه‌ی پنج ساله چهارم هم وجود داشت. تجربه ناکام و ناموفق در آن برنامه به خاطر آن بود که اختصاص یک درصد الزامی نبود بلکه اختیاری بود.

وی در پایان گفت: ‌به این جهت این یک درصد برای بودجه 89 و برنامه‌ی پنجم به صورت الزامی و تکلیف مطرح شده که با این حساب یک توفیق اجباری است که شامل همه‌ی دستگاه‌ها می‌شود تا نسبت به ورزش و اهمیت آن بی‌تفاوت نباشند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000