هدر اصلی
1389/04/12 14:32:00
سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون قضایی از قوه قضائیه و مقامات امنیتی خواستار شد:

برخورد قاطع با توهین‌کنندگان به نمایندگان و قوه مقننه

**نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه و مقامات امنیتی با توهین کنندگان به نمایندگان و قوه مقننه شد.

"فرهاد تجری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با ابراز تاسف از توهین به نمایندگان و قوه مقننه به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام، تصریح کرد: جای تاسف دارد که چرا تاکنون قوه قضائیه و دستگاه های انتظامی و امنیتی با توهین کنندگان به نمایندگان و ریاست مجلس که به عنوان یکی از شخصیت های عالی نظام است برخورد نکرده است.

نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با استناد به قانون مجازات اسلامی، خاطرنشان کرد: در این قانون توهین حتی به یک مامور جزء دولت جرم تلقی شده و با آن برخورد می شود، اما توهین عده ای معلوم الحال و زیاده خواه به یکی از ارکان اصلی کشور که به دلیل اینکه به اهداف باندی و گروهی خود نرسیده اند، برخوردی صورت نمی گیرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اعلام اینکه این افراد با ایجاد جنگ رسانه ای و کل کل با یک موسسه می خواهند از ابزار مجلس استفاده نمایند، خاطرنشان کرد:این افراد همان هایی هستند که از بانیان آن گرفته تا افرادی که به عنوان سیاهی لشکر که با جعل عنوان تعدادی را که در حد سیکل نبوده را به عنوان دانشجو به مقابل مجلس آورده وتوهین به  مجلس می کنند.

وی تصریح کرد: جا داشت دستگاه قضایی در این زمینه همچون فتنه پس از انتخابات حساسیت بیشتری از خود نشان می داد که ما متاسفانه این حساسیت را شاهد نبودیم.

تجری با اظهار اینکه افرادی که در مقابل مجلس تجمع کرده بودند شناخته شده بوده و یقننا فیلم آنها در دست نیروهای امنیتی است، خاطرنشان کرد: باید دستگاه های مسوول اجازه ندهند حریم قانون در کشور شکسته شده و هر کسی بنا به تحلیل شخصی خود از یک قانون دست به اردوکشی خیابانی بزند.

وی دراین راستا باردیگرخواستارحساسیت بیشتر نیروهای امنیتی و قضایی با توهین کنندگان به قوه مقننه شد و اظهار کرد:آنچه عده ای به بهانه یک مصوبه مجلس اردوکشی خیابانی راه می اندازنند، چیزی جز شانتاژکاری ، زیاده خواهی و زیادی طلبی و سوء استفاده عده ای از جایگاه خود نیست.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اظهاراینکه اینگونه سانتاژکاری ها هیچ گونه جایگاه قانونی ندارد، خاطرنشان کرد:به لطف خدا و با تدبیر قانون اساسی و ولی فقیه عادل به عنوان انتظام دهنده قوای کشور و شورای نگهبان سازو کارهای مناسبی برای تعیین خلاف شرع و یا قانون اساسی بودن مصوبات مجلس وجود دارد.

تجری با اشاره به رهنمود های راه گشایی که مقام معظم رهبری در برهه ای از زمان ها که اگر احساس کنند منافع ملی به خطر می افتد بیان می فرمایند، خاطرنشان ساخت:مجلس شورای اسلامی همواره مطیع پیام های ایشان بوده و آنچه به صلاح کشور باشد ، انجام می دهد.

وی با تاکید براینکه حرکت های جنجالی و ساختار شکنانه واهانت آمیز خللی در وظیفه ملی نمایندگان ایجاد نمی کند، اظهارکرد: براین اساس انتظار از دستگاه قضایی این است که با عده ای زیاده خواه برخورد قاطع داشته باشد تا درس عبرتی شود برای قانون شکنانی که حریم نهادهای قانونی کشور را نگه نمی دارند.

تجری گفت: مجلس هم باید با اقتدار برخورد کرده و براساس فضای تشنج آمیزعده ای معدود تحت تاثیر قرار نگرفته و درمقابل مصوبات خود که توجیه عقلایی دارند پشیمان نشوند.

وی با اشاره به مصوبه مجلس درباره دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد:هرچند بنده اعتقادی به آن نداشته ام، اما باید گفت مجلس در خیلی موارد می تواند با حذف یک کلمه یک قانونی را از حیض انتفاع خارج و یا آنرا اصلاح کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به تجمع دو هفته پیش عده ای در مقابل خانه ملت، یادآور شد: در آن تجمع عده ای انگشت شمار که هیچ ماهیت دانشجویی نداشتند در مقابل مجلس تجمع کرده و شعارهای سارختارشکنانه سردادند که اول از همه یک اهانت به قشر فهیم خود دانشجویان بود.

وی با انتقاد از بی تفاوتی قوه قضائیه نسبت به حوادث مقابل مجلس، خاطرنشان کرد:چطور قانون برای یک افراد خاص اجرا می شود ولی برای افرادی معلوم الحال که بدون مجوز می آیند مقابل مجلس  و ساختار شکنی کرده و به جایگاه قانونی نمایندگان و مجلس توهین می کنند، کاری ندارند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در پایان سخنان خود تصریح کرد:قوه قضائیه اگر با حریم شکنان برخورد نکند، موجب خواهد شد هر جا عده ای دیدند تصویب قانونی منافع اش را تضمین نمی کند دست به اقدامات ساختار شکنانه  و اردوکشی خبایانی برنند که برخلاف منافع مللی نظام خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet