شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون اصل 44 قانون اساسی:

واگذاری‌ها‌ باید شفاف‌تر باشد

سرویس اقتصادی
**عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای سیاست‌های اصل (44) قانون اساسی گفت: سیاست‌های واگذاری سهام دولتی به بخش خصوصی باید شفاف‌تر صورت گیرد.
شنبه 12 تیر 1389 ساعت 16:26

"محسن نریمان" نماینده مردم بابل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به واگذاری 18 درصد سهام ایران خوردو به بانک پارسیان، اظهار داشت: بانک پارسیان از سوی کارکنان ایران خودرو 18 درصد سهام را خریداری کرده است و این اقدام در ارتباط با خصوصی سازی  یک گام رو به جلو محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با این وجود اینگونه واگذاری‌ها در دسته شبه واگذاری‌ها قرار می‌گیرد در حالی که سیاست قانون اصل 44 واگذاری به مردم و خارج شدن از شبه واگذاری‌ها است.

نریمان با بیان اینکه در کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل (44) قانون اساسی در پی اصلاح این موارد هستیم، گفت: با اصلاح قانون واگذاری اجرای قانون اصل(44) قانون اساسی شفاف‌تر خواهد شد.

نماینده مردم بابل افزود: سیاست و هدف این قانون واگذاری مدیریت بنگاه‌های دولتی به مردم است نه اینکه سهام به مردم فروخته شود اما اداره آن برعهده دولت باشد.

وی ادامه داد: برای سهام عدالت نیز چنین اتفاقی افتاد، مدیریت دولت بر این سهام اعمال شد و خصوصی‌سازی صورت نگرفت.

نریمان با اشاره به اینکه در اصلاح قانون واگذاری به دنبال حضور و مشارکت مردم در مدریت بنگاه‌ها هستیم، تاکید کرد: با پیگیری و اصلاح واگذاری به دنبال واگذاری‌های واقعی هستیم؛ در واقع خصوصی‌سازی روح قانون اصل 44 است.

وی در نهایت گفت: در اصل در نظر داریم مدیریت بر عهده ملت قرار گیرد تا از ابتکار و خلاقیت آنها بهره بگیریم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000