خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/04/12 17:15:00
سرویس سیاسی
رئیس حزب جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در مورد جنگ افغانستان:

اوباما باید از تاریخ درس می‌گرفت

**رئیس حزب جمهوریخواه درمجلس نمایندگان آمریکا، جنگ افغانستان را انتخاب باراک اوباما دانست و تاکید کرد اوباما باید از تاریخ درس می‌گرفت.

به گزارش خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، رئیس کمیته ملی جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ادامه ماموریت ارتش آمریکا در افغانستان به انتخاب باراک اوباما رئیس جمهور این کشور تبدیل شده و او باید از تاریخ درس می گرفت.

بر اساس این گزارش، مایکل استیل تاکید کرد جنگ زمینی با راهبرد کنونی دولت اوباما، ممکن نیست موفقیتی درپی داشته باشد.

استیل از رئیس جمهور دموکرات آمریکا به علت نحوه کنترل جنگی 9 ساله در افغانستان که جرج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق آمریکا آن را آغاز کرد به شدت انتقاد کرد و افزود: مردم آمریکا خواستار توضیحات بیشتر اوباما درمورد برنامه هایش در افغانستان هستند.

استیل در ادامه سخنان انتقاد آمیز خود از اوباما گفت: این نبردی است که اوباما آن را برگزیده و این چیزی نیست که آمریکا به طور فعالانه آن را پیگیری کرده باشد و یا خواستار درگیر شدن در آن باشد.

گفته می شود سخنان رئیس جمهوریخواهان آمریکا در واکنش نسبت به تصمیم اخیر اوباما با برکناری استانلی مک کریستال فرمانده نیرو های مشترک آمریکا و ناتو در افغانستان و جایگزینی ژنرال دیوید پتریوس فرمانده سابق نیروهای آمریکایی در عراق است که مورد انتقاد برخی از هم حزبی های خود و جمهوریخواهان قرار گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet