خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1389/04/12 19:10:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصاد با انتقاد از وضعیت مبارزه با قاچاق کالا

انتظارات مردم در مبارزه با قاچاق برآورده نشده است

**عضو کمیسیون اقتصادی با انتقاد از عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالاو ارز گفت: متاسفانه مبارزه با قاچاق آنچنانکه شایسته و مد نظر رهبری بود انجام نشده است؛ چرا که اگر مبارزه‌ای تمام عیار صورت می‌گرفت نتایج آن را امروز در جامعه می‌دیدیم.

"احد خیری" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به هشتمین سالروز پیام مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه جدی با مقوله قاچاق گفت: آن موقع که پیام مقام معظم رهبری ابلاغ شد انتظار ایشان توجه ویژه تمام قوا برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود اما متاسفانه امروز بعد از گذشت هشت سال شاهد نتایج کافی در مبارزه با قاچاق نیستیم.

نماینده بستان آباد با اشاره به اینکه اگر با قاچاقچی های دانه درشت برخورد مناسب و به موقع صورت می گرفت باعث بازدارندگی در گرایش دیگر افراد به قاچاق می شد، افزود: منکر اینکه اقداماتی برای مبارزه با قاچاق صورت گرفته نیستیم، ولی این اقدامات قانع کننده نبوده و امروز باید مسئولین امر با مردم روراست باشند و شفاف سازی کنند که چرا حرکتشان در مبارزه با قاچاق مناسب شرایط موجود نبوده است.

خیری آمارهای ارائه شده از سوی این ستاد مبنی بر قاچاق روزانه 12میلیون تن بنزین را عذر بدتر گناه خواند و با انتقاد از کم کاریها در حوزه مبارزه با قاچاق گفت: ناراحتی ما از این است که بعد از هشت سال که از پیام رهبری می گذرد امروز شاهد چنین آماری هستیم که نشان دهنده غارت بزرگ بیت المال توسط قاچاقچی هاست.

وی همچنین افزود: برخورد با قاچاقچی ها باید طوری باشد که قدرت بازدارندگی داشته باشد و اگر برخورد سخت و قاطعی با قاچاقچی های کلان صورت گیرد دیگران جرات وارد شدن به قاچاق را نخواهند داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه همه باید در برابر قانون برابر باشند خواستار برخورد با هر مافیا و قدرت عمده ای شد که در حوزه قاچاق فعالیت دارد و گفت: فرقی نمی کند این ها که با  انجام قاچاق بیت المال را غارت می کنند چه کسانی هستند؛ مهم این است که هیچ کس نباید حاشیه امن داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet