هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده کرمان:

افغانستان به ارتش خود نیاز دارد نه نظامیان ناتو و آمریکایی

سرویس بین الملل
**نماینده کرمان معتقد است، راه حل مناسب برای افغانستان استفاده از تجارب ارتش این کشور است و نظامیان ناتو و آمریکا برای این کشور مفید باشند.
شنبه 12 تیر 1389 ساعت 19:19

"غلامرضا کرمی" در گفتگو با خانه ملت با انتقاد از ادامه حضور نظامیان در افغانستان گفت: اگر هزینه هایی که کشورهای عضو ناتو و آمریکا در افغانستان متحمل شدند برای ساخت زیر بناهای این کشور در نظر گرفته می شد، می توانست کمک بهتری برای مردم این کشور باشد.

 عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی گفت: راه حل مناسب برای افغانستان استفاده از تجارب ارتش این کشور است و نظامیان ناتو و آمریکا نمی توانند برای این کشور مفید باشند.

وی بیان اینکه افغانها در طول تاریخ نشان دادند که هر گاه با بیگانگان مواجه شدند با تمام توان در مقابل آن ایستادند گفت: نمونه این مسئله را در واکنش افغان ها نسبت به هجوم نظامی شوروی سابق می توان مشاهده کرد .

وی افزود: جای تعجب است که غربی ها و آمریکا از این مسئله تاریخی درس نگرفته اند و قصد داشتند با قدرت ناتو حضور خود را در این کشور توسعه دهند.

کرمی ناامنی ایجاد شده برای نیروهای آمریکایی و ناتو در این کشور را نشان دهنده شکست آنان در این منطقه دانست و تاکید کرد، راه حل مشکل افعانستان نظامی نیست بنابراین باید از طریق دیگر به این مسئله پرداخت.

وی گفت: راهکار دقیق برای حل مشکل افغانستان استفاده از تجارب نیروهای افغان و کنار گذاشتن  راه حل های نظامی برای این کشور است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000