هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در پاسخ به سوال نماینده کاشمر؛

وزیر ارشاد درباره نحوه برخورد با مطبوعات به مجلس توضیح می‌دهد

سرویس سیاسی
**نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی دلیل سوال خود از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را نحوه برخورد این وزارتخانه با نشریات و ارائه تذکرات نابه جا به مطبوعات عنوان کرد.
شنبه 12 تیر 1389 ساعت 19:58

"محمدرضا خباز" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در تشریح دلیل سوال خود از سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس قرار دارد، گفت: با آمدن وزیر جدید ارشاد یکسری تهدیدی برای مدیران مسوول روزنامه ها و تهدید خود نشریات آغاز شد.

وی توضیح داد: این دو تهدید باعث شد که مخالفان انقلاب و نظام از طریق رسانه هایی که در اختیار داشتند علیه جمهوری اسلامی ایران مطالب زیادی نوشته و بگویند و سمپاشی های زیادی علیه کشورمان انجام دهند.

خباز تصریح کرد: نحوه برخورد وزارت ارشاد با رسانه باعث شد که حتی خبرنگاران احساس وحشت کرده و روزنامه نگاران بترستند.

وی با غیرمنطقی و فراوان خواندن تذکرات وزارت ارشاد به روزنامه ها، خاطرنشان کرد: در سوال خود از وزیر ارشاد درباره این نحوه برخورد با مطبوعات از حسینی توضیح خواسته است.

خباز با اظهار اینکه نحوه برخورد وزارت ارشاد با مطبوعات به آزادی بیان در کشور لطمه می زند، خاطرنشان نشان ساخت: ما نباید کاری کنیم که دشمنان از آن سوء استفاده کنند.

وی بر این اساس، نتیجه گیری کرد، حرکت وزیر ارشاد در نحوه برخورد با مطبوعات هزینه زیادی را برکشور وارد کرد که این خلاف اصل نهم قانون اساسی بود.

براساس اصل نهم قانون اساسی، «در جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ آزادی‏ و استقلال‏ و وحدت‏ و تمامیت‏ ارضی‏ کشور از یکدیگر تفکیک‏ناپذیرند و حفظ آنها وظیفه‏ دولت‏ و آحاد ملت‏ است‏. هیچ‏ فرد یا گروه‏ یا مقامی‏ حق‏ ندارد به‏ نام‏ استفاده‏ از آزادی‏، به‏ استقلال‏ سیاسی‏، فرهنگی‏، اقتصادی‏، نظامی‏ و تمامیت‏ ارضی‏ ایران‏ کمترین‏ خدشه‏ای‏ وارد کند و هیچ‏ مقامی‏ حق‏ ندارد به‏نام‏ حفظ استقلال‏ و تمامیت‏ ارضی‏ کشور آزادیهای‏ مشروع‏ را، هر چند با وضع قوانین‏ و مقررات‏، سلب‏ کند.»

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000