خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/04/13 09:49:00
سرویس اقتصادی
محمدجانی:

وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی عدم پرداخت حقوق کشاورزان باشد

**عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید در قبال پرداخت نکردن حقوق کشاورزان پاسخگو باشد.

"داوود محمدجانی" نماینده مردم آباده در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت یادآوری کرد: کمیسیون کشاورزی هم در طرح جامع افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و هم در برنامه پنجم توسعه در ارتباط با مدیریت صادرات و واردات کشاورزی به گونه ای تعرفه را تعریف شد که با تولید داخل و نیاز مصرف کننده کم و زیاد شود.

محمدجانی توضیح داد: زمانی که محصولات کشاورزی داخلی آماده عرضه است تعرفه را بالا برده و زمانی که مصرف کننده زیاد است تعرفه را پایین می‌آوریم.

وی در مورد خرید محصولات کشاورزی داخلی یادآور شد: در این دو مصوبه راهکارهایی برای دولت مشخص شده است که محصولاتی مانند گندم، جو و سیب زمینی را با قیمت تضمین شده از کشاورزان خریداری کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه دولت پول محصولات خریداری شده را پرداخت نکرده خاطر نشان کرد: 2 ماه پیش محصول گندم کشاورزان منطقه فارس خریداری شده و تا این لحظه پول آن پرداخت نشده است.

وی تاکید کرد: در نهایت وزارت جهاد کشاورزی متولی اصلی خرید محصولات کشاورزی است و باید در مقابل پرداخت نکردن حقوق کشاورزان پاسخگو باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet