وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر اصلی
1389/04/13 10:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدحسین فرهنگی:

ایجاد موزه مطبوعات در تبریز ضروری است

**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد موزه مطبوعات در تبریز، تصریح کرد: تمامی تلاش خود را به کار می گیریم تا این موزه برای نخستین بار در سطح کشور در شهر تاریخی تبریز راه اندازی شود.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: با توجه به این‌که اولین چاپخانه های کشور و نخستین نشریات شهرستانی در تبریز به وجود آمده واین شهر در طول تاریخ مهد فرهنگ و ادب بوده، زمینه بالایی برای راه اندازی چنین موزه ای در این کهن شهر وجود دارد.

وی اظهار داشت: برای ایجاد این موزه هماهنگی با شهرداری تبریز و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صورت گرفته تا یکی از بناهای تاریخی تبریز واقع در روبروی استانداری برای این منظور در نظر گرفته شود.

فرهنگی گفت: با پیگیری های صورت گرفته درتلاش هستیم این موزه 17 مرداد ماه امسال ، مصادف با روز خبرنگار افتتاح شود، تا تبریز به عنوان خاستگاه چاپخانه و محل بنیانگذاری اشکال مختلف روزنامه نگاری از قبیل روزنامه نگاری ملی ، فکاهی و مجلات تخصصی دارای محل مناسبی برای صیانت از این میراث فرهنگی در اختیار داشته باشد.

وی اضافه کرد: با افتتاح موزه مطبوعات ، علاوه بر نمایش داشته های رسانه های این خطه از کشورمان برای علاقه مندان ، محل آبرومندی برای استقرار تشکل های صنفی مطبوعاتی آذربایجان شرقی ، متشکل از خانه مطبوعات ، انجمن صنفی روزنامه نگاران و انجمن صنفی مدیران مسوول ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نهادها و سازمان های مسوول حوزه مطبوعات و فعالیت های مطبوعاتی باید به این نکته واقف باشند که حمایت از اصحاب رسانه ، زمینه را برای فعالیت بیشتر و بهتر این افراد و رونق مطبوعات استان فراهم کرده و شور و نشاط را به جامعه تزریق می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet