آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدحسین فرهنگی:

ایجاد موزه مطبوعات در تبریز ضروری است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد موزه مطبوعات در تبریز، تصریح کرد: تمامی تلاش خود را به کار می گیریم تا این موزه برای نخستین بار در سطح کشور در شهر تاریخی تبریز راه اندازی شود.
یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 10:11

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: با توجه به این‌که اولین چاپخانه های کشور و نخستین نشریات شهرستانی در تبریز به وجود آمده واین شهر در طول تاریخ مهد فرهنگ و ادب بوده، زمینه بالایی برای راه اندازی چنین موزه ای در این کهن شهر وجود دارد.

وی اظهار داشت: برای ایجاد این موزه هماهنگی با شهرداری تبریز و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صورت گرفته تا یکی از بناهای تاریخی تبریز واقع در روبروی استانداری برای این منظور در نظر گرفته شود.

فرهنگی گفت: با پیگیری های صورت گرفته درتلاش هستیم این موزه 17 مرداد ماه امسال ، مصادف با روز خبرنگار افتتاح شود، تا تبریز به عنوان خاستگاه چاپخانه و محل بنیانگذاری اشکال مختلف روزنامه نگاری از قبیل روزنامه نگاری ملی ، فکاهی و مجلات تخصصی دارای محل مناسبی برای صیانت از این میراث فرهنگی در اختیار داشته باشد.

وی اضافه کرد: با افتتاح موزه مطبوعات ، علاوه بر نمایش داشته های رسانه های این خطه از کشورمان برای علاقه مندان ، محل آبرومندی برای استقرار تشکل های صنفی مطبوعاتی آذربایجان شرقی ، متشکل از خانه مطبوعات ، انجمن صنفی روزنامه نگاران و انجمن صنفی مدیران مسوول ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نهادها و سازمان های مسوول حوزه مطبوعات و فعالیت های مطبوعاتی باید به این نکته واقف باشند که حمایت از اصحاب رسانه ، زمینه را برای فعالیت بیشتر و بهتر این افراد و رونق مطبوعات استان فراهم کرده و شور و نشاط را به جامعه تزریق می کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000