اربعین حسینی
1389/04/13 10:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

کشورهای غربی باید بدانند وضعیت بین‌المللی در حال تغییراست

**یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: نامه وزیر امور خارجه کشورمان به اعضای شورای امنیت می‌تواند تاثیر خوبی بر مساله هسته‌ای ایران در آینده داشته باشد.

محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نامه وزیر امور خارجه کشورمان به اعضای شورای امنیت درباره موضوع هسته‌ای ایران اظهار کرد: نامه‌هایی که ایران به کشورهای دائم و غیردائم شورای امنیت نوشته ، مبنی بر این است که جمهوری اسلامی ایران مواضع خود را به طور دقیق نسبت به تک‌تک کشورها؛ چه آنهایی که به قطعنامه تحریمی علیه ایران رای مثبت داده و چه کشورهایی که رای مخالف داده‌اند، اعلام کند.

وی با اشاره به مواضع ترکیه و برزیل درباره مساله هسته‌ای ایران ادامه داد: با توجه به این‌که جلسه سه جانبه‌ای میان ایران، برزیل و ترکیه برگزار شده که براساس آن، این دو کشور رای مخالف داده و می‌بایست از آنها قدردانی می‌شد، به آنها که رای مثبت داده بودند نیز باید گفته می‌شد که در راه اشتباهی قرار دارند و باید خود به صورت مستقل عمل کنند و نباید تابع تفکرات زورگویانه استکبار یعنی آمریکا، انگلیس، و فرانسه شوند، زیرا که دوران زورگویی پایان یافته است. بر همین اساس می‌بایست مواضع ایران علیه همه کشورهای عضو شورای امنیت به صورت مشخص اتخاذ و اعلام می‌شد.

این نماینده مجلس با اشاره به این‌که با ارسال نامه به اعضای شورای امنیت، آنها باید بدانند علی‌ر غم صدور قطعنامه ایران راه خود را دقیق و قانونی و به صورت مسالمت‌آمیز ادامه می‌دهد، افزود: آنها باید مستقل بوده و براساس استقلال و در چارچوب قانون درباره مساله هسته‌ای ایران تصمیم بگیرند ، زیرا از یک سو آنها به تخلفات آمریکا و انگلیس توجه نمی‌کنند، اما از سوی دیگر ایران را همواره تحت فشار قرار می‌دهند. بر همین اساس پیام ایران می بایست به گوش اعضای شورای امنیت می رسید.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: کشورهای غربی باید بدانند وضعیت بین‌المللی در حال تغییراست و به همین دلیل باید آنها راهی برگزینند که بتوانند درباره مسایل مختلف تصمیم‌گیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet