هدر اصلی
1389/04/13 11:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی خبر داد:

مغایرت توقف پذیرش دانشجوی علمی کاربردی با مصوبه مجلس

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصمیم دولت برای توقف پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی را نه تنها مغایر با مصوبه مجلس دانست بلکه نقض آنچه دولت در لایحه برنامه پنجم توسعه مورد اشاره قرار داده است برشمرد.

سید کاظم موسوی در گفتگو با مهر گفت: وقتی مجلس موردی را تصویب کرد و مصوبه مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گرفت دیگر دولت باید اجرا کند و دیگر نمی تواند چیزی بر خلاف آن را تصویب کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه 19 اردیبهشت ماه وزارت آموزش و پرورش را موظف کردند برای سال تحصیلی 90 - 89 نسبت به پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیت سال 88 -87 دوره روزانه اقدام کند اما دولت 5/1 ماه پس از این مصوبه مجلس، مصوبه ای جدید پیش روی فعالان و متقاضیان نظام علمی کاربردی و فنی حرفه ای قرار داد.

نمایندگان مجلس تصویب کردند که تا تصویب ساختار آموزش کشور انتزاع آموزشکده های فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش و همچنین انتزاع دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ممنوع است اما 5/1 ماه پس از این مصوبه، دولت تصویب کرد که دانشگاه جامع علمی ‌کاربردی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با کلیه وظایف، ‌اختیارات،‌ امکانات و منابع انسانی به ترتیب از وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش منتزع شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet