آغاز هفته وحدت
1389/04/13 11:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس:

انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت به خوزستان حق مردم استان است

**نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به تولید ۸۰ درصدی نفت کشور در خوزستان، انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت به استان دیگری توجیه‌پذیر نخواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدناصر موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهارکرد: با توجه به نظر دولت مبنی بر انتقال و استقرار شرکت‌های اصلی وزارت نفت به مناطق حوزه‌ کاریشان، در آینده نزدیک شاهد انتقال شرکت ملی نفت به خارج از پایتخت خواهیم بود.

وی افزود: در حال حاضر زمزمه‌هایی از اصرار دولت برای اجرای فوری این امر شنیده می‌شود.

موسوی با اشاره به این که مرکزیت تولید حدود 80 درصد نفت کشور، استان خوزستان است، خاطرنشان کرد: ما به عنوان نمایندگان خوزستان اعتقاد داریم که اگر تصمیم بر انتقال شرکت ملی نفت از پایتخت به خارج از آن باشد، اولویت نخست، استان خوزستان است.

وی ادامه داد: با توجه به وجود میادین بزرگ نفتی کشور در خوزستان، انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به خوزستان حق مردم این استان است.

موسوی با اشاره به طرح انتقال خانوارها از پایتخت به استان‌های دیگر گفت: از دلایل دیگر انتقال شرکت ملی نفت به خارج از تهران را می‌تواند کاهش جمیعت پایتخت عنوان کرد.

وی افزود: مطمئنا وجود شرکت‌های بزرگی همچون شرکت ملی نفت می‌تواند برای هر استانی سودآور و موجب ارتقای موقعیت آن استان باشد.

موسوی ادامه داد: زمانی که شرکت ملی نفت در کنار حوزه‌ی کاریش باشد بسیار راحت‌تر می‌تواند بر امور آن وزارت‌خانه نظارت کند.

نماینده‌ی مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس در مورد امکان انتقال شرکت ملی نفت به استان دیگری یادآورشد: با توجه به موقعیت استان خوزستان و وجود میادین بزرگ نفتی در این استان، ‌انتقال شرکت ملی نفت به استان دیگر منطقی و توجیه‌پذیر نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet