هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی خبر داد:

کمیسیون امنیت ملی مجلس موضوع تحریم سوخت هواپیما را بررسی می‌کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع تحریم فروش سوخت هواپیما به ایران از سوی آمریکا ظهر امروز با حضور وزیر راه و ترابری و مسوولان سازمان هواپیمایی کشوری در این کمیسیون بررسی می‌شود.
یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 12:41

علاءالدین بروجردی در گفت‌ و گو با ایرنا با اعلام این مطلب، اظهار داشت: طبق قوانین بین‌المللی از جمله "یاتا" و نیز مقررات مربوط به انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، شرکت‌ها موظف به تامین سوخت مورد نیاز هواپیماها هستند.

بروجردی افزود: هرچند که شرکت‌های سازنده طبق مقررات بین‌المللی موظف به تامین قطعات مورد نیاز هواپیماها نیز می‌باشند اما در طول 30 سال گذشته از این‌گونه تخلفات از قوانین بین‌المللی زیاد دیده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حق ایران برای شکایت از این متخلفان قوانین بین‌المللی محفوظ است،گفت: باید این شکایت انجام و پیگیری شود زیرا طبق قوانین بین‌المللی آنها موظف به حفظ جان مسافران و امنیت پروازهای هوایی هستند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،یادآور شد اعمال این تحریم‌ها نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا با وجود عضویت 27 کشور در آن، هنوز قدرت ابراز وجود و تاثیر گذاری در مسائل بین‌المللی را ندارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000