هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مخالفت جنبش‌های اسلامی اردن با شرکت در انتخابات پارلمانی

سرویس سیاسی
**جنبش‌های اسلامی اردن اعلام کردند به علت تقلب در انتخابات پارلمانی دوره گذشته، در انتخابات پارلمانی آینده شرکت نخواهند کرد.
یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 13:31

به گزارش خانه ملت به نقل از یونایتدپرس، بیشتر اعضاء جنبش های اسلامی اردن مخالف خود را با شرکت در انتخابات پارلمانی آینده این کشور به علت عدم تضمین صحت انتخابات و جلوگیری از  تقلب در این انتخابات، اعلام کردند.

 بر اساس این گزارش، برخی از اعضاء جنبش های اسلامی در اردن اعلام کردند گفتگوها و مشورت های بسیاری میان اعضای این جنبش ها در مورد شرکت در انتخابات آینده پارلمانی اردن وجود دارد.

این گزارش می افزاید: اعضای جنبش های اسلامی اردن، انتخابات سال 2007 را همراه با تقلب می دانند که موجب شکست شدید آنها در انتخابات شد.

گفتنی است جنبش های اسلامی اردن خرید آرا به نفع کاندیداهای طرفدار دولت را یکی دیگر از دلایل شکست خود در انتخابات سابق پارلمانی اردن می دانند.

ادعای تقلب در انتخابات و خرید آرا از سوی اسلام گراهای اردن در مرکز ملی حقوق بشر و برخی مراکز قانونی دیگر تایید شده است.

جنبش های اسلامی اصلاحات جدید قانون انتخاباتی را که چندی پیش در پارلمان اردن تصویب شد به دور از صلاحیت سیاسی و توهمی بیش نداستند.

لازم به ذکر است پارلمان اردن در سال 2009 توسط عبدالله دوم پادشاه این کشور منحل شد و قرار است انتخابات پارلمانی آینده در 18 آبان برگزار شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000