هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیدقدرت‌الله حسینی‌پور::

زیرساخت مناسب صادرات نداریم

سرویس اقتصادی
**نماینده مردم گچساران و باشت گفت: میزان فعلی کالاهای صادراتی که به کشورهای عراق، آلمان، فرانسه و ایتالیا ارسال شد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است.
یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 13:58

"سیدقدرت الله حسینی‌پور" در گفت و گو با هفته نامه امید مردم کهکیلویه با بیان اینکه بیشترین صادرات استان در بخش صنعت و معدن بوده است، گفت: انواع نوشابه و آبمیوه، سیمان، موکت، عصاره و پودر شیرین بیان مهمترین اقلام صادراتی استان هستند.

وی با اشاره به اینکه افزایش کمی و کیفی صادرات در استان کهکیلویه و بویراحمد مستلزم وارد شدن بخش خصوصی به این عرصه است، عنوان کرد: به جز اقلام عنوان شده مابقی تولیدات استان قابلیت رقابت صادراتی را کسب نکرده‌اند.

نماینده مردم گچساران و باشت، اظهار داشت: نبود پایانه صادراتی، انبار ذخیره سازی، سردخانه و تولیدات قابل رقابت را از جمله مشکلات صادرات در این استان است.

وی به یکی دیگر از مشکلات صادرات استان کهکیلویه و بویراحمد اشاره کرد و اظهار داشت: دراین استان صادر‌کننده بومی وجود ندارد و صادرکنندگان غیر بومی بیشتر منافع حاصل از صادرات را کسب کرده علاوه بر اینکه ظرفیتهای پنهان اقتصاد استان را نیز نمی‌شناسند.

حسینی‌پور در رابطه با مشکلات حوزه صادرات غیرنفتی استان گفت: مهمترین مشکل کنونی بخش صادرات این استان فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم است. وی افزود: نوپا بودن گمرک کهکیلویه و بویراحمد و نبود نمایشگاه بین‌المللی کالا و خدمات در این استان از دیگر مشکلات و کمبودهای بخش صادرات این استان است.

وی اظهار داشت: محصولات کشاورزی، باغی، صنعتی، معدنی، گیاهان دارویی، صنایع دستی و فرش از مهمترین اقلام صادراتی این استان به شمار می‌رود.

این نماینده مجلس عنوان کرد: برخی از شهرستان‌های این استان به دلیل نزدیک بودن و همجواری با استان‌های جنوب کشور از قبیل خوزستان، اصفهان، فارس، بوشهر و هرمزگان امور صادراتی خود را از طریق این استان‌ها انجام می‌دهند.

وی اظهار داشت: همین امر موجب شده که آمار و اطلاعات دقیقی در زمینه میزان صادرات این شهرستان‌ها در دست نباشد.

نماینده مردم گچساران و باشت گفت: استان کهکیلویه و بویراحمد با وجود کمتر توسعه یافتگی و داشتن یک درصدمساحت وجمعیت کشوربه لحاظ صادرات دارای قابلیت‌ها، استعدادها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های چشمگیری است.

حسینی پور افزود: برای رفع مشکلات و کمبودهای متعدد بخش صادرات کهکیلویه و بویراحمد تاکنون اقدامات مؤثری از سوی مسئولان اجرایی، سازمان بازرگانی و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن این استان انجام شده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000