هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نخست‌وزیر یونان از پارلمان خواست به اصلاح اقتصادی رای دهد

سرویس سیاسی
**نخست‌وزیر یونان از نمایندگان پارلمان خواست برای حل بحران اقتصادی این کشور به لایحه اصلاح اقتصادی رای مثبت دهند.
یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 14:33

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، نخست وزیر یونان با انتقاد از نمایندگان حزب سوسیالیست به خاطر عدم تصویب لایحه اصلاحات مالی از آنان خواست به لایحه بازنشستگی و بیمه افراد بازنشسته، که در جلسه  8 جولای ( 17 تیر ) بررسی می شود رای مثبت دهند.

بر اساس این گزارش، آمار منتشر شده نشان می دهد که حدود نیمی از مردم یونان بر لزوم اجرای اصلاحات اقتصادی در این کشور تاکید می کنند و آن را لازمه برون رفت یونان از بحران بدهی و کسری بودجه می دانند.

این گزارش می افزاید:  جورج پاپاندرئو، نخست وزیر یونان روز شنبه اعلام کرد رای دادن به نفع اجرای اصلاحات اقتصادی مسئولیتی است که باید توسط  نمایندگان پارلمان باید به آن رسیدگی شود

وی با بیان اینکه قطع بودجه های عمومی در ازای دریافت 110 میلیارد یورو کمک های مالی  از سوی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول صورت می گیرد، گفت: قطعا فداکاری های مردم یونان در زمینه های اقتصادی را در آینده جبران خواهیم کرد.

گفتنی است پارلمان یونان روز پنج شنبه لایحه ای را از سوی دولت برای بررسی در دستور کار قرار داد که در صورت تصویب آن، سن بازنشستگی در این کشور افزایش و حقوق بازنشستگان کاهش می یابد و همچنین سن بازنشستگی برای بانوان نیز از 60 سالگی به 65 سالگی افزایش پیدا می کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار