شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محسنی بندپی به خانه ملت خبر داد:

انتخاب سه استان به عنوان پایلوت اجرای برنامه پزشک خانواده

سرویس کمیسیون ها
**نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان از انتخاب سه استان به عنوان پایلوت اجرای برنامه پزشک خانواده در شهر خبر داد.
یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 19:29

"انوشیروان محسنی‌بندپی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه این برنامه یکی از لوایح برنامه چهارم توسعه است، تاکید کرد: استان‌های چهارمحال بختیاری، خوزستان و سیستان و بلوچستان به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان، نمایندگان بیشتر به دنبال اجرای این برنامه با کیفیت بالا و در سطح 2 خدمات که مربوط به بحث درمان و بستری است، بودند.

نایب رییس کمیسیون با بیان اینکه برنامه پزشک خانواده برای شهرهایی با جمعیت 20 تا 50 هزار نفر است، تصریح کرد: پس از کسب تجربه در این سه استان پزشک خانواده شهری در تمامی استان‌های کشور اجرا می‌شود.

محسنی‌بندپی با اشاره به اینکه گزارش فعالیت‌های شرکت مادر تخصصی پالایش و پژوهش خون وابسته به سازمان انتقال خون نیز مورد بررسی قرار گرفت، تاکید کرد: پالایش پلاسما ایران جز کشورهای پیشرفته است و در حال حاظر در این پالایشگاه‌ها مشتقات مهم پلاسما از جمله فاکتور8 و 9 تهیه می‌شود.

وی افزود: با توجه به تحریم اقتصادی امکان واردات تجهیزات پالایشگاه‌های خون و یا کپی‌برداری از آنها وجود ندارد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس تاکید کرد: کمیسیون بهداشت و درمان به مسئولان شرکت مادرتخصصی پالایش و پژوهش خون قول داد تا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور را جهت اختصاص بودجه‌ای ویژه متقاعد کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار