هدر اصلی
1389/04/13 20:09:00
سرویس سیاسی
برای دخالت در تشکیل دولت جدید صورت گرفت

هیاتی از مجلس نمایندگان آمریکا به عراق سفر کرد

**هیاتی از مجلس سنای آمریکا برای دخالت در امور داخلی عراق با توجیه، کمک به تسریع در تشکیل دولت جدید عراق به این کشور سفر کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری ایبا عراق ، هیات چهار نفره‌ای از  مجلس سنای آمریکا برای دخالت در امور مسائل داخلی عراق با توجیه کمک به تشکیل دولت جدید، وارد عراق شدند .

بر اساس این گزارش جان مکین سناتور جمهوریخواه  و رئیس هیات چهار نفره آمریکایی در نشست مطبوعاتی که در سفارت آمریکا در بغداد برگزارشد، برای توجیه دخالت کشورش در مسائل داخلی عراق گفت: ما خواهان تشکیل دولتی در عراق هستیم که بتواند خواسته‌های مردم را برآورده کند و امیدواریم که گفت‌وگوها میان ما و احزاب پارلمان عراق بتواند گامی در راه تشکیل فوری دولت جدید باشد.

مکین خبر از دیدار و رایزنی با برخی از مقامات عراقی برای تشکیل دولت جدید این کشور داد و این دیدارها را در جهت تشویق مقامات عراقی برای تسریع در تشکیل دولت جدید عنوان کرد.

سناتور جمهوریخواه آمریکایی همچنین مدعی شد هیات پارلمانی آمریکایی هیچ‌گونه پیشنهادی مبنی بر جزییات دولت جدید مطرح نکرده است.

گفتنی است با وجود گذشت نزدیک به چهار ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق، هنوز دولت جدید در این کشور تشکیل نشده است و روسای سه گانه نیز معرفی نشده‌اند.

این در حالی است که مقامات و روسای احزاب سیاسی تاخیر در تشکیل دولت را دخالت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و اختلافات داخلی می‌دانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet