هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

پارلمان سوئد خدمت سربازی را لغو کرد

سرویس سیاسی
**پارلمان سوئد پس از 109 سال خدمت اجباری سربازی در این کشور، رای به لغو آن داد.
یکشنبه 13 تیر 1389 ساعت 21:11

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری سوئد، پارلمان سوئد پس از 109 سال خدمت اجباری سربازی را لغو کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: مجلس سوئد پیشنهاد ائتلاف راست میانه را به ریاست فردریک راینفلد، نخست‌وزیر این کشور، در مقابل نظر مخالف احزاب سوسیال دمکرات، سبزها و چپ‌ها در خصوص لغو خدمت سربازی پذیرفت.

بر اساس قانون جدید در سوئد، ارتش این کشور باید از ابتدای جولای سال ۲۰۱۰ میلادی پرسنل خود را از میان داوطلبان استخدام کند.

استن تولگفورس، وزیر دفاع محافظه کار سوئد، سیستم جدید ارتش این کشور را به دلیل شرایط کاملا متفاوت جهان پس از پایان جنگ سرد و در هم تنیدن سوئد در شبکه ساختاری ناتو موجه دانست.

گفتنی است خدمت وظیفه عمومی در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا  و پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، پایان گرفته است و ۲۱ کشور از مجموع ۲۷ کشور اتحادیه اروپا و ۲۳ کشور از ۲۸ کشور عضو ناتو خدمت سربازی را لغو کرده‌اند.

در این میان آلمان، قبرس، یونان، اتریش، نروژ، فنلاند و ایسلند از دیگر کشورهای اروپای غربی هستند که خدمت وظیفه عمومی هنوز در آنها برقرار است. 

لازم به ذکر است در قبرس طولانی‌ترین زمان خدمت سربازی وجود دارد که در این کشور جوانان باید ۲۶ ماه خدمت کنند، اما در دانمارک تنها چهار ماه برای دوران سربازی در نظر گرفته شده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000