خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1389/04/14 07:37:00
سرویس اقتصادی
نماینده لاهیجان خبر داد:

رسیدگی به مشکل چایکاران با حضور رئیس سازمان چای در منطقه

**نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیگیری‌های خود از مشکل چایکاران این منطقه از حضور رئیس سازمان چای در این شهر در روزهای اخیر خبر داد و گفت: موضوعی که در حال حاضر با اولویت پیگیر آن هستم مشکل چایکاران است که با وجود واردات بدون کنترل و بی‌رویه در بازار، برای توزیع محصول خود با مشکل مواجه هستند.

قاسمی در گفت و گو با نشریه گلچین امروز گیلان خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان چای در منطقه داشتیم تا به مشکلات کشاورزان رسیدگی شود.

این نماینده مجلس درخصوص میزان پیشرفت مصوبات سفرهای استانی در حوزه انتخابی خود گفت: در بعضی بخش‌ها جلو هستیم اما در بسیاری از بخش‌ها کارها یا انجام نشده‌اند و یا نیمه تمام رها شده‌اند.

وی تصریح کرد: در بخش تربیت بدنی عقب هستیم و بعضی پروژه‌ها تا 70 درصد اجرایی شده و نیمه‌کاره رها شده‌اند.

قاسمی ادامه داد: سد دیلمان نیز جزو مصوبات دور اول سفرهای استانی رئیس‌جمهور بود که اجرایی نشد.

نماینده لاهیجان و سیاهکل افزود: درخصوص فعالیت‌های وزارت راه نیز مشکل اساسی داریم به طوری‌که میانگین توسعه راه‌ها در کل استان گیلان 30 است اما در شهرستان لاهیجان 24 است.

وی ادامه داد: مشکل آسفالت راه‌های روستایی در لاهیجان مرتفع شده است اما در سیاهکل جدا از جاده‌های اصلی فقط 528 کیلومتر راه روستایی داریم که هنوز آسفالت نشده‌اند.

قاسمی گولک درخصوص وضعیت گازرسانی منطقه نیز گفت: درخصوص گازرسانی نیز میانگین شهر لاهیجان خوب است اما در منطقه سیاهکل و دیلمان مشکل داریم و با وضعیت مطلوب فاصله زیادی هست.

نماینده مردم لاهیجان درخصوص مواردی که در حوزه انتخابی خود پیگیر آنهاست به تأسیس محور بام سبز به دریا به عنوان یکی از طرح‌های با توسعه پتانسیل گردشگری اشاره کرد و گفت: اخیراً طرح ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در شهرستان را نیز مطرح کرده‌ام که پیگیر هستم تا تصویب شود.

وی ادامه داد: تأسیس یک خبرگزاری در این شهر و همچنین تأسیس یک شعبه از اداره استاندارد در شرق گیلان و در لاهیجان از کارهای دیگری است که در این منطقه انجام شده است.

یوسف قاسمی گولک همچنین از جذب اعتبار برای آب و فاضلاب روستایی خبر داد و گفت: برای توسعه آب و فاضلاب در بخش روستایی بالای 200 میلیون تومان اعتبار جذب شده تا مشکل مردم منطقه در این زمینه تا حدود زیادی پوشش داده شود.

قاسمی گولک همچنین در راستای پیگیری‌های خود در حوزه انتخابیه از بازدید از پروژه چهارخطه شدن محور بازکیاگوراب به سیاهکل با حضور معاون اجرایی پروژه و مدیرکل استان خبر داد و گفت: در هفته اخیر از8 روستا سرکشی و با مردم ملاقات داشتم و در دو روستا با همه مسئولان شهر ملاقات داشته و از نزدیک در جریان مشکلاتشان قرار گرفتم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet