هفته دفاع مقدس
1389/04/14 11:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد:

ایران برای ادامه مذاکرات هسته‌ای فضای جدید باز کند

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای ادامه مذاکرات هسته ای فضای جدیدی را باز کنیم، گفت: نباید اجازه دهیم که کارشکنی های امریکا در گفتگو ها ادامه یابد.

محمد کرمی راد در گفتگو با مهر درباره نحوه ادامه مذاکرات هسته ای گفت: البته ما نیاز به گفتگو با 1+5 و غرب نداریم و می توانیم با ادامه رویکرد تعامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی و بدون توجه به مواضع غرب به راه خود ادامه دهیم ولی برای نشان دادن حسن نیت باب مذاکره را باز گذاشته ایم.

وی رابطه جمهوری اسلامی ایران را با آژانس بین المللی انرژی اتمی فراتر از تعهدات ایران دانست و گفت: آژانس باید از سیاسی کردن موضوعات هسته ای کشورمان ممانعت کند و خود نیز تحت فشار گزارش ها را تنظیم نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اولویت موضوعی در مذاکرات هسته ای نیز گفت: مبنای بحث ایران با 1+5 باید توافق ایران ، ترکیه و برزیل در بیانیه تهران و با محوریت آژانس باشد.

کرمی راد بیانیه تهران را حاوی مسائل مورد توجه ایران، آژانس و دیگر کشورهای دخیل در مذاکرات هسته ای دانست و گفت: ما توانمندی تولید سوخت با غنای 20 درصد را داریم و این را نیز آژانس تائید کرده است، ولی جمهوری اسلامی به جهت نشان دادن حسن نیت حاضر به تبادل سوخت با گروه وین شده است.

وی با اشاره به تصویب قطعنامه تحریم ایران گفت: تاکنون جمهوری اسلامی هرچه قدر با تحریم و تهدید مواجه شده است با تدبیر مسئولین و تلاش مردم حرکت رو به رشد را ادامه داده است و در واقع خود امریکا دریافته است که تحریم یک رویکرد غلط به پرونده هسته ای است ولی همچون بچه لج باز بر این اشتباه خود اصرار دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس این تحریم را کاملا شکننده خواند و گفت: حجم درخواست های مذاکره بعد از تصویب قطعنامه تحریم  کشورمان نشان از مورد تائید نبودن این این رویکرد داشته و خود آنهایی که رای مثبت به قطعنامه داده اند پیشگام ترین کشورها برای گفتگو با ایران هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet