ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/04/15 14:09:00
سرویس سیاسی

مخالفت جمهوریخواهان با ضرب‌الاجل اوباما برای خروج از افغانستان

**رهبران جمهوریخواهان آمریکا از طرح باراک اوباما برای خروج سال آینده نیروهای نظامی از افغانستان انتقاد کرده و خواستار مشروط کردن آن به شرایط این کشور شده‌اند.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی، "جان مک کین" و "لیندزی گراهام" که در کابل به سر می برند، در مصاحبه با این شبکه تلویزیونی، اظهار داشتند تصمیم اوباما برای آغاز خروج مرحله ای از افغانستان از ژوئیه سال 2011 اشتباه است و موجب تقویت طالبان و القاعده خواهد شد.

جان مک کین که در دوران جنگ ویتنام خلبان نیروی دریایی بوده و اکنون نیز عضو ارشد کمیته نیروهای مسلح سنا است گفت: اگر طالبان بداند که آمریکا قصد دارد در تاریخ مشخصی از افغانستان خارج شود، بدون تردید منتظر آن روز خواهد ماند.

لیندزی گراهام عضو دیگر سنا معتقد است اگر تلقی همه این باشد که آمریکا در صدد خروج از افغانستان است هیچ شانسی برای پیروزی وجود نخواهد داشت.

گفتنی است چندی پیش "سید طیب جواد" سفیر افغانستان در واشنگتن در گفتگو با شبکه سی.ان.ان، تاکید کرد: بیرون آمدن از افغانستان به جای آنکه بر اساس تاریخی از پیش تعیین شده باشد، باید مبتنی بر اوضاع و ثبات این کشور باشد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که ژنرال دیوید پترویوس رسما فرماندهی یک صد و سی هزار نیروی بین المللی مستقر در افغانستان را برعهده گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet