هدر اصلی
1389/04/15 20:12:00
سرویس سیاسی
بر سر لایحه استراق سمع،

نزاع بین برلوسکونی و رئیس پارلمان بالا گرفت

**اختلاف بر سر لایحه جنجالی استراق سمع بین نخست وزیر و رئیس پارلمان ایتالیا به حدی بالا گرفته است که طرفین همدیگر را خائن به ملت معرفی کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری رویتر، اختلاف و تنش کابینه سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا با جانفرانکو فینی رئیس پارلمان این کشور بر سر لایحه استراق سمع بالا گرفته است. 

در ادامه این گزارش آمده است: برلوسکونی در یکی از شدیدترین درگیری ها میان این دو مقام حکومتی با خیانتکار خواندن "جانفرانکو فینی" رئیس مجلس نمایندگان، تهدید کرد که حتی به قیمت سقوط دولت هم که شده، وی را از حزب "ملت آزادی" اخراج کند. 

 گفتنی است، تنش و اختلافات درونی میان نخست وزیر و رئیس مجلس نمایندگان، از مدت ها قبل شروع شده است..

برلوسکونی در یک برنامه تلویزیونی گفت که همزیستی با فینی در یک حزب، غیرقابل تحمل شده است و فینی پیشتر در نطقی اعلام کرده بود که هرگز به دام برلوسکونی نخواهد افتاد و حزبی را که او یکی از بنیانگذاران آن است، رها نخواهد کرد.

برلوسکونی حتی در مناقشات به وجود آمده، احتمال انحلال کابینه و برگزاری انتخابات زودرس در بهار سال 2011 را گوشزد و به طور تلویحی آن را تایید کرده است. مناقشات جدید میان برلوسکونی و فینی این بار بر سر لایحه استراق سمع شدت گرفته است؛ لایحه ای که برلوسکونی دستور تصویب آن را تا پایان ماه جاری میلادی در مجلس داده است.این لایحه با مخالفت فینی مواجه شده و او تصویب سریع آن را غیرمعقول خوانده است که با این روند پیش بینی می شود در تصوب نهایی آن مانع گذاری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet