آغاز هفته وحدت
1389/04/16 12:23:00
سرویس صحن
نایب رئیس مجلس تاکید کرد:

ارائه هرچه سریع‌تر گزارش عملکرد برنامه چهارم به مجلس

**نایب رئیس مجلس با وارد دانستن تذکر نماینده ایلام درخصوص عدم ارائه گزارش عملکرد برنامه چهارم توسط دولت، گفت: ما بارها از دولت درخواست کرده ایم و مجددا هم تاکید می کنیم که دولت هر چه سریعتر گزارش عملکرد برنامه چهارم را به مجلس ارائه کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "داریوش قنبری" در جلسه علنی روز چهارشنبه طی یک تذکر آئین نامه ای اظهار داشت: در ماده 157 قانون برنامه چهارم آمده است که دولت وظیفه دارد گزارش عملکرد برنامه را هر سال به مجلس ارائه کند.

وی افزود: استحضار دارید که تا این لحظه گزارش مبسوطی از طرف دولت به مجلس در این خصوص داده نشده است در شرایطی که ما در حال بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه هستیم.

نماینده ایلام با تاکید بر اینکه اجرای قانون مهم تر از تصویب قانون است، یادآور شد: اینکه ما در مجلس قانون تصویب کنیم و جای دیگری که مجلی است توجهی به اجرا نداشته باشد، در واقع عمل ما را بیهوده می کند.

وی خطاب به ابوترابی فرد که ریاست جلسه را بر عهداه داشت، گفت: خواهش من از حضرتعالی این است که برای حفظ ضورت ظاهر هم که شده حداقل، این یک مورد که نیاز به هزینه ای ندارد را گزارش دهد. این ساده ترین کار است و کم ترین انتظار ما نمایندگان است که از دولت بخواهیم گزارش عملکرد بدهد.

قنبری افزود: متاسفانه دولت که گزارش عملکرد نداده، هیچ، دیوان محاسبات هم گزارش برنامه را در اختیار مجلس قرار داده ولی ما باید از طریق سایت ها باخبر شویم.

وی اظهار داشت: از شما می خواهیم بررسی کنید که این گزارش را به کدام مجلس ارائه کرده اند؟ آیا جز اینجا مجلس دیگری هم وجود دارد؟ اگر در اختیار مجلس است چرا در اختیار ما نمایندگان قرار داده نشده است.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" در پاسخ به این تذکر خاطرنشان کرد: تذکر شما در مورد گرایش عملکرد برنامه از طرف دولت، تذکر واردی است و بارها هم درخواست شده و مجددا هم تاکید می شود که این گزارش به مجلس ارائه شود چون اولا به قانون عمل خواهد شد، ثانیا در مواردی که دولت در تحقق اهداف برنامه توفیقاتی را به دست آورده، زمینه سوء برداشت از بین می رود و در مواردی که احیانا توفیقاتی به دست نیامده حتما دلایلش را توضیح می دهند تا در آینده جبران شود لذا این کار ضروری است.

وی افزود: گزارش دیوان محاسبات هم در اختیار همکاران محترم قرار دارد، برای اخذ گزارش مراجعه بفرمایید تقدیم می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet