آغاز هفته وحدت
1389/04/16 14:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی اعلام کرد:

تقدیر کمیسیون انرژی مجلس از عوامل مهار آتش در نفت‌شهر

**کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تلاش های مخلصانه عوامل مهار آتش در چاه ۲۴ نفت شهر قدردانی کرد.

سید عماد حسینی نماینده قروه و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با فارس اظهار داشت: آتش سوزی چاه 24 نفت شهر دقیقا مشابه آتش سوزی چاه نفت در کویت در سال 57 بود که شرکت آمریکایی پیمانکار توانست آن را ظرف 4 ماه خاموش کند.

وی افزود: تلاش های مدیران و پرسنل متخصص و خدوم شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق مرکزی کشور موجب شد آتش نفت شهر پس از 2 عملیات ناموفق طی 38 روز (کمتر از یک ماه و نیم) خاموش شود که این کار بزرگ به حق شایسته تقدیر است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از عملیات مهار آتش چاه در نفت شهر گفت: آتش چاه نفت شهر با استفاده از تکنولوژی بومی پمپاژ آب، گل سنگین حفاری و سپس تزریق سیمان به درون چاه مهار شد.

حسینی افزود: کسانی که از نزدیک شاهد عمق انفجار چاه 24 بودند گواهی می دهند شدت انفجار آن با شدت انفجار چاه های بزرگ که ممکن است در بسیاری از نقاط دنیا روی دهد و شرکت‌های تخصصی از مهار فوری آن ناتوان هستند، برابری می‌کرد.

وی ادامه داد: عمق آتش سوزی در نفت شهر بیش از حد تصور بود و موفقیت بزرگ صنعت گران ما در مهار آتش موجب ذخیره میزان زیادی نفت در این چاه شد و نشان داد متخصصان ما می توانند با استفاده از تجربیات خود آتش سوزی با حدت بیشتر را نیز مهار کنند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: مهار سریع آتش چاه نفت شهر نشانگر توانمندی و اخلاص نیروهای متخصص و پر تلاش صنعت نفت کشور بود و امروز جمهوری اسلامی آمادگی ارائه خدمات به سایر کشورهای جهان را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet