هدر اصلی
1389/04/17 09:05:00
سرویس سیاسی
کوثری:

استانی شدن انتخابات نگاه ملی را افزایش می دهد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اعلام موافقت خود با طرح استانی شدن انتخابات مجلس، اعلام کرد: تصویب این طرح منجر به این خواهد شد که نمایندگان از پرداختن به امور جزئی پرهیز نمایند.

 

اسماعیل کوثری درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به وضعیت فعلی حاکم برمجلس، گفت: در حال حاضراکثر قریب به اتفاق نمایندگان به جای مسائل کلان کشور بیشتر به مسائل حوزه های انتخابیه خود می پردازند.

نماینده تهران درمجلس شورای اسلامی دلیل این امررا انتظارات مردم ازنمایندگان عنوان کرد و افزود: انتظاراتی که مردم ازنمایندگان دارند، خود به خود نمایندگان را به سمت کارهای جزئی می کشد.

کوثری براین اساس، تاکید کرد: با تصویب طرح استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان از پیگیری کارهای جزئی و خرد پرهیز نموده و بیشتر به سمت انجام طرح های کلان و ملی سوق پیدا خواهند کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی براساس این استدلال، موافقت خود را با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و یاد آورشد: هرچند ممکن است این طرح دارای برخی ایراداتی هم باشد اما در مجموع مزایای آن بیش از معایب اش است.

کوثری در پاسخ به این پرسش که مخالفان استانی شدن انتخابات مجلس، این طرح را مغایر قانون اساسی دانسته وبراین باورند که تصویب این طرح منجر به کاهش ارتباط مستقیم نمایندگان با مردم خواهد شد، گفت: چنین موضوعی که مغایرت با قانون دارد یا باعث کاهش ارتباط مردم با نمایندگان می شود،نمی تواند درست باشد.

وی با اشاره به اصل هشتادو چهارم قانون اساسی که می گوید:«هر نماینده در برابر تمام ملت مسوول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشوراظهار نظرنماید»، خاطرنشان کرد: براساس این اصل نماینده ای که انتخاب می شود باید نگاه ملی داشته باشد و این منافاتی با مسائل مطرح شده ندارد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet