هدر اصلی
1389/04/17 10:14:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمسیون انرژی مجلس خبر داد:

بررسی طرح اصلاح الگوی انرژی بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری

سید عماد حسینی ، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرحی در این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن سیاست های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر الگوی صحیح مصرف در حوزه انرژی به قانون تبدیل می شود .

نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبر گزاری خانه ملت خاطرنشان کرد :کمیسوین انرژی مجلس شورای اسلامی بدون تردید در پی آن  خواهد بود سیاست های مربوط به انرژی را با توجه به ابلاغ سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری مورد بررسی قرار دهد.

وی تاکید کرد :ناگفته نماند که کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در حال حاضر در حال بررسی طرحی درباره اصلاح الگوی انرژی است که بند 7 آن اجرای همان سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

حسینی در ادامه یا د آور شد :میزان مصرف انرژی در کشور در حال حاضر پنج برابر میزان متوسط مصرف جهانی است لذا در راستای نیاز به ساماندهی این وضعیت، برنامه ریزی صحیح لازم است ، از اینرو کمیسیون انرژی تکالیفی را بر عهده وزارتخانه مختلف گذاشته است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد : متاسفانه تا کنون در جهت اصلاح الگوی مصرف تنها به یکسری شعار بسنده  کردیم . قانون جامعی برای اجرا از سوی دولت وجود ندارد .
 وی در انتها تصریح کرد : روح حاکم بر سیاستگذاری های اصلاح الگوی مصرف سه موضوع " اصلاح فرهنگ مصرف " عدم وابستگی به خارج از کشور " و " استفاده از انرژی های نوین " است و از انجا که قانون جامعی در حوزه انرژی نداریم  انشا الله قوانین جدیدی تدوین خواهیم کرد تا شاخص های مصرف انرژی به حد استاندارد برسد و امیدواریم این اقدام در صحن نیز به تصویب برسد و از سوی دولت نیز اجرا شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet